چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۹۲ | ۱۱:۵۶

سلطان تنباکو رئیس‌جمهور شد

با پیروزی کارتس، حزب محافظه‌کار کلرادو را به ریاست‌جمهوری بازگرداند زیرا این حزب برای ۶۱ سال قدرت را در دست داشت ولی در سال ۲۰۰۸، «فرناندو لوگو» اسقف کاتولیک رومن توانست ریاست‌ریاست‌جمهوری را به دست گیرد.


سلطان تنباکوشمارش اکثریت آراء انتخابات ریاست‌جمهوری روز گذشته «پاراگوئه» حاکی از آن است که «هوراسیو کارتس» موفق شد با کسب 46 درصد آرا، رقیب خود «افرین آلیگر» از حزب افراطی لیبرال که 37 درصد آرا را به دست آورده بود، برای یک دوره 5 ساله بعنوان رئیس‌جمهور پاراگوئه فعالیت کند.

با پیروزی کارتس، حزب محافظه‌کار کلرادو را به ریاست‌جمهوری بازگرداند زیرا این حزب برای 61 سال قدرت را در دست داشت ولی در سال 2008، «فرناندو لوگو» اسقف کاتولیک رومن توانست ریاست‌ریاست‌جمهوری را به دست گیرد.

رئیس‌جمهور جدید پاراگوئه که نفوذ زیادی در بخش صنعت تنباکو کشورش دارد شب گذشته گفت: من به تمام مردم پاراگوئه کمک می‌کنم در 5 سال آینده حکومت کنند. فقر، کمبود شغل برای جوانان و موضوعات بین‌المللی پیش روی ما است.

آلیگر علیرغم آنکه پیشتر گفته بود شاید نتیجه انتخابات را به چالش بکشد اما شکست خود را پذیرفت و گفت: مردم پاراگوئه حرف زده‌اند. چیز بیشتری برای گفتن نمانده است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: