چهارشنبه 24 آوریل 13 | 11:55
بازخوانی یک نامه تاریخی:

تذکر «انتخاباتی» دفتر مقام معظم رهبری به رسانه‌ها

به روزنامه های: همشهری، ايران، اطلاعات، و كيهان و هر مجله و نشريه ديگری كه از بيت المال و اموال عمومی استفاده می كنند تذكر داده شود كه به هيچوجه حق ندارند در امر انتخابات رياست جمهوری بمثابه‌ی ارگان يك جناح و يا جريان خاص عمل نمايند و ورود آنها در امر انتخابات بايد صرفاً در چارچوب اصل انتخابات باشد.


به گزارش تریبون مستضعفین هرچه به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک‌تر می‌شویم، فضای رسانه‌ها به سمت له یا علیه کاندیداها داغ‌تر می‌شود. متن زیر اطلاعیه دفتر رهبر معظم انقلاب در سال ۷۶ می‌باشد.

خطاب این اطلاعیه روزنامه های: همشهری، ايران، اطلاعات، و كيهان و هر مجله و نشريه ديگری كه از بيت المال و اموال عمومی استفاده می‌كنند می‌باشد و آمده است:

به روزنامه های: همشهری، ايران، اطلاعات، و كيهان و هر مجله و نشريه ديگری كه از بيت المال و اموال عمومی استفاده می كنند تذكر داده شود كه به هيچوجه حق ندارند در امر انتخابات رياست جمهوری بمثابه‌ی ارگان يك جناح و يا جريان خاص عمل نمايند و ورود آنها در امر انتخابات بايد صرفاً در چارچوب اصل انتخابات باشد، و در صورتيكه مايل به معرفی نامزدها هستند بايد با رعايت عدالت و بطوری مساوی به آن بپردازند.

بازخوانی این اطلاعیه امروز که خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری که از بیت‌المال و اموال عمومی ارتزاق می‌کنند گسترش یافته و در کنار روزنامه ها و مجلات وظیفه اطلاع‌رسانی را به عهده گرفته‌اند، لازم می‌نماید چرا که بعضا مشاهده شده است این رسانه‌ها در نقش سخنگوی احزاب و گروه‌ها به تبلیغ و تخریب کاندیداهای ریاست جمهوری مشغول‌ند.

خبرگزاری‌های ایران

 

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

 

اطلاعيه دفتر رهبر معظم انقلاب درباره عدم تبليغات يك‌طرفه توسط روزنامه‌های عمومی

كميسيون محترم تبليغات انتخابات رياست جمهوری
سلام عليكم

با توجه به نزديكی موسم برگزاری پنجمين دوره ی انتخابات رياست جمهوری و اهميت حضور گسترده ی مردم در اين امر مهم و حياتی، برقراری فضای سالم تبليغاتی از اهم مسائلی است كه بايد مورد توجه قرار گيرد و دستگاههای ذيربط هر كدام با جديت به وظايف قانونی خود عمل نمايند تا مردم بتوانند بدور از جنجال و غوغا سالاری تبليغاتی و با شناخت و مطالعه، در روز انتخابات به فرد مورد نظر خود رأی بدهند.

و با الهام از فرمايشات مقام معظم رهبری در روز عيد سعيد غدير خطاب به مسؤولان نظام مبنی بر اينكه مراقب روحيه ی امانتداری نسبت به بيت المال و آنچه كه از مردم و ثروتهای عمومی در اختيار دارند باشند وتأكيد معظم له بر جلوگيری از هزينه های اسراف گونه و بيش از حد متعارف در تبليغات انتخاباتی،

لازم است مراقبت بيشتری در نحوه ی تبليغات و رعايت موازين قانونی صورت پذيرد.
اخيراً مشاهده شده است كه برخی از روزنامه هايی كه با اموال عمومی اداره می شوند، اين رسانه تبليغی را در خدمت نامزدهای مشخصی قرار داده اند و اين امر با روحيه امانتداری در تعارض است و ضرورت دارد از طريق آن كميسيون محترم به روزنامه های: همشهری، ايران، اطلاعات، و كيهان و هر مجله و نشريه ديگری كه از بيت المال و اموال عمومی استفاده می كنند تذكر داده شود كه به هيچوجه حق ندارند در امر انتخابات رياست جمهوری بمثابه‌ی ارگان يك جناح و يا جريان خاص عمل نمايند و ورود آنها در امر انتخابات بايد صرفاً در چارچوب اصل انتخابات باشد، و در صورتيكه مايل به معرفی نامزدها هستند بايد با رعايت عدالت و بطوری مساوی به آن بپردازند.

نظارت بر حسن اجرای اين دستور العمل از وظايف آن كمسيون محترم می باشد. ضمناً لازم است به مديران مسئول نشريات فوق عواقب قانونی تخلف در اين دستور تذكر داده شود.
دفتر مقام معظم رهبری
محمدی گلپايگانی

  1. علی
    25 آوریل 2013

    خداوند رهبری را برای ما حفظ کند در این روزها که بی اخلاقی‌ها زیاد شده است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: