دوشنبه 06 سپتامبر 10 | 16:22

پشت پرده انتشار شایعه سکته مغزی آیت الله جنتی

خبر بیماری آیت الله احمد جنتی خبری بود که از شب گذشته تاکنون درصدر اخبار رسانه های مخالف نظام قرار داشت. شایعه ای که تنها منبع انتشار آن سایتی به نام انقلاب اسلامی [!] با مدیرمسئولی ابوالحسن بنی صدر بود!


تریبون مستضعفین: خبر بیماری آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و بستری شدن ایشان در بیمارستان بقیه الله تهران خبری بود که از شب گذشته تاکنون درصدر اخبار رسانه های مخالف نظام قرار داشت. شایعه ای که تنها منبع انتشار آن سایتی به نام انقلاب اسلامی [!] با صاحب امتیازی و مسئولیت ابوالحسن بنی صدر بود!

این سایت شب گذشته – یکشنبه شب – در خبری کوتاه و با تیتر «جنتی در کما در بیمارستان بقیه الله و تحت تدابیر امنیتی» آورده بود:
« احمد جنتی عضو شورای نگهبان و امام جمعه تهران امروز سکته کرده است و در کما به سر می برد. طبق اخبار رسیده از داخل کشور بیمارستان تحت تدابیر امنیتی شدید قرار دارد. جنتی یکی از مهره های کلیدی رژیم در ترورهای مختلف بود.»
اگرچه در متن خبر هیچ اشاره ای به منبع موثقِ داخل ایران نشده بود ولی همین هم گویا کافی بود که دشمنان ایران و شخص آیت الله جنتی را آنقدر به وجد آورد که در مدتی کوتاه – که از انتشار خبر نگذشته بود – مطالب بسیاری را در این باره در سایت ها و وبلاگ های خود منتشر کنند.

هرچند خبر بیماری آیت الله جنتی صبح امروز – دوشنبه – توسط مراجع رسمی تکذیب شد و واکنش جالب شخص آیت الله جنتی پس از شنیدن این خبر را نیز به همراه داشت ولی واکاوی علت اصلی دشمنی ضدانقلاب با آیت الله جنتی و هدف از انتشار چنین خبری کار دشواری نیست و درمقابل هم بغض و کینه این گونه سایت ها و افراد از شخص آقای جنتی واضح و روشن است اما در این ماجرا – همچون حوادث مشابه – دو سؤال باقی می ماند که پاسخ به آنها قطعاً مسائل بسیاری را روشن می کند:

سؤال اول اینکه این سایت های ضدانقلاب که همواره ادعای انتشار اخبار موثق و دقیق را یدک می کشند در این رسوایی اخیر چه پاسخی به مخاطبان خود دارند؟! هرچند پرونده ی انتشار خبرهایی دروغ و شایعه پراکنی این سایت ها آنقدر سنگین و شرم آور است که مطرح کردن این سؤال شاید منطقی نباشد!

اما سؤال دومی که قطعاً پاسخ به آن را می طلبد این است که مخاطبان چنین سایت هایی چرا به این راحتی تحت تأثیر چنین شایعاتی قرار می گیرند و عکس العمل نشان می دهند تا بعداً بخواهند با حذف مطالب قبلی خود و یا انتشار تکذیبیه طوری رفتار کنند که هیچ اتفاقی نیافتاده است؟! درحالی که این سایت ها و افراد باید بدانند که آب رفته دیگر به جوی باز نمی گردد و داغ این رسوایی رسانه ای بر پیشانی آنها خواهد ماند.

 1. عبدالباقر
  7 سپتامبر 2010

  قبل از انقلاب اسلامي، سايت مشرق نيوز اين خبر را منتشر کرده بود که بعداً حذف کرد اما در تاريخچه گوگل باقي است.
  با مقايسه ساعت انتشار خبر مي توانيد متوجه شويد.

 2. محمدي
  12 اکتبر 2014

  ﺗﺮﻳﺒﻮﻥ , ﻣﺠﺒﻮﺭﻯ ﺩﻭﺭﻭﻍ بكي

 3. حمید
  11 نوامبر 2014

  آخه چقد دروغ مگه شما مسلمون نیستین….دروغ پشت دروغ …دروغ پشت دروغ…..تنها کاری که این دروغای شما می کنه اینه که مردم رو از شما بیزار می کنه!

 4. مجتبی
  20 نوامبر 2014

  اقای جنتی وجودش برای مردم ایران نعمت هستش/مرگ بر دشمنان ایران

 5. محد حسین
  22 نوامبر 2014

  به کوری چشم ضد انقلابا ما پشت علما رو خالی نمی کنیم

 6. كسرا
  7 ژانویه 2015

  اونهايي كه اين خبرروميدن يك مشت خائن هستن..به كوري چشم دشمنان ايشان صحيح و ساالم هستن. وما هم براي سلامتيشون دعاميكنيم.

 7. خانم
  2 آوریل 2015

  آصل ما جرا به نقل راوی این داستان: عادت مسخره کردن و دروغ گفتن ندارم، حتّی اگر آن دروغ، دروغ آوریل یا سیزده باشد. امروز سهواً مطلبی درباره بیماری آیت‌الله جنتی در اینجا منتشر کردم و بعداً متوجّه شدم از اساس دروغ بوده و در واقع دروغ اول آوریل بوده است و آن را برداشتم و به خیر گذشت.
  حال طرف دیگر ماجرا را ببینید: من در یکی از گروههای وایبری با رئیس و یکی از مدیران یکی از خبرگزاری‌های دولتی هم‌گروه هستیم. رئیس آن خبرگزاری امروز این خبر را در آن گروه منتشر کرد. همین خبر که من هم به اعتبار سمت و منصب ایشان آن را در فیس بوک منتشر کردم.
  نیم ساعتی از انتشار آن خبر در آن گروه وایبری نگذشته بود که مدیر زیردست ایشان سوال کرد: «آقای فلانی این خبر دروغ سیزده نبود؟» رئیس پاسخ داد: «نمی‌دانم». مدیر زیردست گفت: «یعنی چی؟ این خبر الآن در تمام کشور به نقل از شما پخش شد . مدیر خبرگزاری لطفا دقت فرمایید . ممنون .» و بدین ترتیب بود که یک دروغ سیزده که سازنده آن در خواب هم نمی‌دید چنین برد پیدا کند، خبری خبرساز شد.
  حالا این طرف‌تر! ماجرا را ببینید: سخنگوی شورای نگهبان این خبر را تکذیب کرد و یادآور شد: «دشمنان در صدد ضربه زدن به نظام هستند و از طریق شایعه سازی سعی می کنند اذهان را از مسائل مهم منحرف کنند.» کدخدایی همچنین گفت: «دشمن از هر طریق بتواند وارد مباحث جمهوری اسلامی ایران می شود و قصد ضربه زدن به ارکان مقدس جمهوری اسلامی ایران را دارد، معتقدم با این اخباری که منتشر شد میزان اعتبار این رسانه ها برای مردم به خوبی مشخص شد.» در گروهی دیگر هم دیدم که این موضوع را به توطئه هاشمی رفسنجانی و خانواده‌اش نسبت داده بودند.

  بچگی‌ها داستانی برایمان می‌گفتند که ترجیع‌بندش این بود که «کک به تنور افتاده» و یک موضوع کوچک مصیبت‌هایی بزرگ به بار می‌آورد. حالا حکایت این ماجراست.
  نتیجه‌گیری اخلاقی، سیاسی، اجتماعی: برادرم! خواهرم! نکنید این کارها را! ترقه‌بازی چهارشنبه‌سوری کافی نیست؟ حالا هی دروغ سیزده بسازید و سخنگوها و غیره ذلک را به زحمت بیندازید. نکن برادر. عیبه.

 8. حمیدرضا
  2 آوریل 2015

  آیت الله جنتی از استوانه های وزین این نظام هستن.
  خداوند ایشان را از هر بیماری و ضعفی دور بدارن.
  کسانی که دست به تمسخر این نمونه بارز انقلابی می برند بدانند ما پشت سر علما هستیم.

 9. حقگو
  3 آوریل 2015

  به کوری چشم دشمنان داخلی آیت الله جنتی سالم هستند

 10. علی
  5 آوریل 2015

  کسانی که به معاد و مرگ و قیامت ایمان دارند هرگز به هیچ کسی علی الخصوص انسان های فرهیخته و علما و دانشمندان و صاحبان خرد توهین نمیکند .
  خداوند همه را از جمله حقیر به راه حق و حقیقت و صراط الله هدایت فرماید .
  علمای فاضل و مراجع عظام ذخیره های معنوی امت اسلام هستند خداوند همه آنها را در ظل عنایت خویش قرار دهد ان شاء الله .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.