سه‌شنبه 07 سپتامبر 10 | 12:16

هاشمی‌رفسنجانی دست بر دار نیست!

در حالي كه عضو هيئت امناي دانشگاه آزاد از منتفي شدن وقف اموال دانشگاه آزاد خبر داده است،‌ هاشمي رفسنجاني همچنان بر وقف اموال اين دانشگاه تاكيد دارد.


در حالي كه عضو هيئت امناي دانشگاه آزاد از منتفي شدن وقف اموال دانشگاه آزاد خبر داده است،‌ هاشمي رفسنجاني همچنان بر وقف اموال اين دانشگاه تاكيد دارد.

يكشنبه اين هفته مصادف با 25رمضان، يكصد نفر از كارمندان دانشگاه آزاد در مراسم افطاري كه در محل مجمع تشخيص مصلحت نظام به ميزباني هاشمي رفسنجاني تدارك ديده شده بود، شركت كردند.

در اين مراسم افطاري كه اينبار بدون حضور عبداله جعفرعلي جاسبي برگزار شد، هاشمي رفسنجاني كه پيش از اين عنوان كرده بود اموال دانشگاه آزاد متعلق به ما و فرزندان ماست،‌در سخنان بين نماز مغرب و عشا بر وقف اموال دانشگاه تاكيد كرد.

هاشمي در سخنان خود گفته است: مسئله وقف دانشگاه آزاد خيلي مهم است و بايد ادامه پيدا كند.

وي كه قبل تر نيز مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي را غيرشرعي دانسته بود،‌ پيگيران مسئله وقف را تلويحا گناهكار خواند و در كنايه اي معنادار تاكيد كرد: خدا گناهان آن كساني كه جلو وقف را مي گيرند ببخشد.

اين اظهارات جهت‌دار هاشمي در حالي است كه سه روز پيش عضو هيئت امناي دانشگاه آزاد در پاسخ به اين سؤال كه آيا موارد مطرح شده در رسانه‌ها را مبني بر اينكه “هيئت فقهي كه مأمور بررسي وقف اموال دانشگاه آزاد از نظر شرعي شده بود، اين وقف را غيرشرعي دانسته است ” تأييد مي‌كنيد، خاطرنشان كرد: آن چيزي كه اطلاع پيدا كرده‌ايم اين است كه قاعدتا چون اموال دانشگاه آزاد، اموال شخصي نبوده و متعلق به مؤسسين اين دانشگاه نيست، مباحث حقوقي در خصوص آن وجود دارد و قاعدتاً بحث وقف در مورد آن نمي‌تواند انجام بگيرد.

وي در همين زمينه يادآور شده بود: سازمان اوقاف هم بارها اين مسئله را اعلام كرده است كه چيزي به نام وقف‌نامه از سوي دانشگاه آزاد به آن ارائه نشده است، بنابراين به نظر مي‌رسد كه موضوع وقف دانشگاه آزاد منتفي است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.