چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۲ | ۱۳:۳۳

جسد بمب‌گذار «بوستون» در برزخ!

جسد بمب‌گذار چند هفته پیش ماراتن «بوستون» همچنان در «ماساچوست» نگهداری می‌شود و قبرستان‌های این ایالت حاضر به پذیرش جسد او نیستند.


جسد بمب‌گذار «بوستون» در برزخ!جسد «تیمور لنگ سارنایوف»، مظنون بمب‌گذاری چند هفته پیش در نزدیکی خط پایان ماراتن «بوستون» که در درگیری با مأموران پلیس کشته شد، همچنان در «ورسستر» ایالت «ماساچوست» است و قبرستان‌های این منطقه حاضر به دفن او نیستند.

بر اساس این گزارش، مادر سارنایوف تقاضا کرده است که جسد پسرش در روسیه به خاک سپرده شود.

«پیتر استفان»، مدیر مراسم تدفین که خانواده سارنایف از او خواسته‌اند جسد تیمور لنگ را به خاک بسپارد، گفته است که حتی «لی هاروی آزوالد» و «تیموتی مک‌وی» که چهره‌های منفوری در آمریکا هستند هم سرانجام دفن شدند.

تیمور لنگ، 26 ساله، مظنون به بمب‌گذاری ماراتن بوستن است که در 15 آوریل (26 فروردین ماه) به وقوع پیوست و در جریان آن 3 نفر کشته و بیش از 260 نفر دیگر مجروح شدند.

چهار روز بعد از وقوع حادثه بوستون، تیمور لنگ در درگیری با پلیس کشته شد و «جوهر سارنایوف» برادر 19 ساله او که در این حادثه مظنون است نیز هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد.

پیتر استفان می‌گوید: هر کسی حق دارد که جسدش دفن شود. مهم نیست جسد به چه کسی تعلق دارد. من که نمی‌توانم بگویم این جسد را دفن می‌کنم و آن یکی را نه.

بر اساس این گزارش، معترضان به دفن شدن جسد سارنایوف در ورسستر ماساچوستدر مقابل محلی که جسد او نگهداری شده‌ تجمع کرده‌اند تا مانع از دفن او شوند.

آسوشیتدپرس گزارش کرد که استفان تاکنون موفق نشده است یک قبر برای دفن تیمور لنگ پیدا کند و از مقامات دولتی درخواست کرده تا به او در این زمینه کمک کنند.

«دیوال پاتریک» فرماندار ماساچوست اعلام کرده که رویارویی با مسئله جسد تیمور لنگ یک مسئله خانوادگی است و «رابرت هیلی» مدیر شهر ورسستر توصیه کرده که مانع از دفن تیمور لنگ شوند زیرا دفن او می‌تواند اعتراضاتی را به همراه داشته باشه که بروز ناآرامی منجر شود.

استفان اعلام کرده که از شهر کمبریج درخواست خواهد کرد اجازه دهد تیمورلنگ سارنایوف در قبرستان عمومی آن دفن شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: