دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۲ | ۱۱:۵۹

تحریم‌های اروپا در شیراز لغو شد

دیدار و تبادل نظر مسئولان استان فارس و مقامات پرتغالی منجر به امضای تفاهمنامه همکاری‌های مشترک دوجانبه شد.


تفاهم نامهاستاندار فارس صبح امروز در مراسم رد و بدل و امضای تفاهم‌نامه‌ها اظهار داشت: در پی سفر چند ماه پیش به پرتغال و ادامه رایزنی‌ها، امروز در چهار محور با بخش خصوصی پرتغال تفاهمنامه همکاری امضا شد.

حسین صادق‌عابدین افزود: کنسرسیوم CONTATCO ATLANTICO پرتغالی که در پروژه‌های عمرانی بزرگ فعال هستند، با راه و شهرسازی، شهرداری شیراز و بخش خصوصی استان فارس تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

وی افزود: تفاهمنامه کنسرسیوم پرتغالی با راه و شهرسازی در زمینه پروژه راه آهن شیراز – اهواز، پروژه آزادراه شیراز – بوشهر، پروژه آزاد راه شیراز – صدرا و پروژه تجاری، اداری، مسکونی بزین مشارکت می‌کنند که ارزش این قرارداد 350 میلیون یورو است.

این مسئول عنوان کرد: تفاهمنامه همکاری با شهرداری شیراز نیز در زمینه احیای بافت فرسوده، مدیریت پسماند، اجرای پروژه قطار شهری امضا شد که ارزش این قرارداد نیز 250 میلیون یورو است.

صادق‌عابدین ادامه داد: این کنسرسیوم با شرکت سازه‌های «تک ایستای جنوب» که در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی در منطقه فعال است و پروژه‌های بزرگی را در عراق انجام داده نیز تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک امضا کرد.

به گفته استاندار فارس، این تفاهم‌نامه‌ها مقدمه همکاری‌های گسترده‌تر اقتصادی، فنی و مهندسی غیرنفتی در زمینه تبادل تکنولوژی و تامین کادر فنی و مهندسی برای اجرای پروژه‌های مشترک و تبادلات علمی و فناوری را فراهم می‌آورد.

نماینده کنسرسیوم پرتغالی نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه متذکر شد: استان فارس و به ویژه شهر شیراز با تاریخ و فرهنگ عمیق خود در مسیر توسعه خوبی قرار دارد.

آندره کایدو اذعان داشت: شهر شیراز دانشکده‌های فنی مهندسی خوبی دارد و این استان سر سبز در 10 سال آینده بسیار پیشرفت می‌کند.

نمایندگان کنسرسیوم سه شرکت پرتغالی حاضر در شیراز پس از بازدید از برخی پروژه‌‌ها در این کلان‌شهر از نحوه مهندسی و کارهای بزرگ در حال انجام ابراز شگفتی کردند.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: