پنج‌شنبه 09 سپتامبر 10 | 12:12

آتش زدن قرآن منطبق با قانون آمریکاست

کشيش آمريكايي كه براي اقدام موهن به اتش كشيدن قران فراخوان داده است، در پاسخ به انتقادات تاكيد كرده كه قانون اساسي آمريكا اجازه چنين كاري را به وي مي‌دهد.


شبكه بي‌بي‌سي عربي گزارش داد، تري جونز كشيش افراطي مسيحي كه سردمدار اقدام موهن در به آتش كشيدن قرآن شده است گفت كه علي رغم فشارهاي داخلي و خارجي اين اقدام شنيع را انجام خواهد داد. وي مدعي شده كه قانون اساسي آمريكا اجازه چنين كاري را به وي مي‌دهد.

شبكه بي‌بي‌سي در گزارشي اعلام كرد كه جونز كشيش يك كليسا در فلوريدا است كه تعداد اعضاي آن از 50 نفر تجاوز نمي‌كند، وي و اعضاي فرقه‌اش قصد دارند به بهانه 11 سپتامبر قرآن را بسوزانند.
جونز در اين فراخوان، خود اسلام را مسئول تجاوزات 11 سپتامبر دانست و گفت كه تمامي مسيحيان و سياستمداران بايد با سوزاندن قرآن به اسلام “نه ” بگويند.

اين كشيش اسلام ستيز اقدام خود را مبارزه با تروريسم دانسته است و از طرفدارانش خواسته روز 11 سپتامبر از ساعت 6 تا 9 به كليساي “گينسويل ” بيايند.
طرح توهين‌آميز آتش زدن قرآن كريم، موجي از نگراني‌ها و محكوميت‌هاي بسياري از مقامات سياسي و شخصيت‌هاي مذهبي اديان ديگر را به وجود آورده است.

از سوي ديگر عمرو موسي دبير كل اتحاديه عرب نيز اقدام موهن كشيش آمريكايي را محكوم كرده، علاوه بر آن دانشگاه الازهر و تعداد زيادي از مجامع مذهبي در جهان اسلام خواستار محكوميت اين اقدام جاهلانه شده است.
مسلمانان در بسياري از نقاط جهان با برگزاري تظاهرات ضد آمريكايي خشم خود را از فراخوان كشيش امريكايي براي قرآن سوزي اعلام كرده‌اند.
اين در حالي است كه با نزديك شدن سالگرد حملات مشكوك 11 سپتامبر، مقامات آمريكايي و متحدان پشت‌پرده آنها با تحريك افكار عمومي موج جديدي از اسلام‌ستيزي را در اين كشور به راه انداخته‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.