سه‌شنبه 14 می 13 | 19:16

جبهه پیشگامان از متکی حمایت می‌کند

دبیرکل جبهه پیشگامان خدمت در خصوص کناره‌گیری متکی اظهار داشت: پیش‌زمینه‌‌های کناره‌گیری وی به نفع کسی تاکنون فراهم نبوده و نیست چرا که نقطه مبداء آن باید قبل از ثبت‌نام‌ها شروع شده باشد اما قطعا وی به نفع آقای هاشمی کنار نخواهد کشید.


5748مسعود جوراب‌لو دبیر کل جبهه پیشگام‌های خدمت به خانواده های ایران اسلامی در نشست خبری خود اظهار داشت: جبهه پیشگام‌ خدمت به خانواده های ایران اسلامی از مجموع تشکل‌ها و گروه های سیاسی فعال در عرصه سیاسی کشور تشکیل شده است.وی افزود: فعالیت این جبهه به ده سال قبل با نام گروه ها و تشکلهای دیگر بر می‌گردد و در هر دوره‌ای با تشخیص خود با سلایق و علاقه ‌های مختص به خود وارد صحنه انتخابات شده است.

جوراب لو ادامه داد: این جبهه در اوایل اسفندماه سال گذشته با صدور بیانیه‌ای موجودیت خود را اعلام کرد و از همان زمان حضور جدی خود را در عرصه انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شهر و روستا اعلام کرد.

وی خطوط قرمز این جبهه در انتخابات را التزام داشتن کاندیدها به اصل مترقی ولایت فقیه و حرکت در چارچوب دین و همراهی دین با حکومت و سیاست از جانب اعلام کرد و افزود این اصول اساسی به طور حتم از سوی این جبهه به طور مدام رصد و پایش خواهد شد.

وی با بیان اینکه جبهه پیشگام‌های خدمت به خانواده های ایران اسلامی خود را به متصل به اصولگرایان با قرائت نوینی از پدیده های سیاسی با نگاهی رو به جلو می‌داند، تصریح کرد: از حیث درون تشکیلاتی شورای مرکزی خود را تشکیل داده‌ایم و نمایندگان 22 گانه تهران و 115 ناحیه تهران را مشخص کرده ایم و البته قائل به این هستیم که ظرفیت فراوانی داریم و می‌توانیم در انتخابات منشا اثر باشیم.

وی با انتقاد از وضع موجود بر شوراهای شهر از آنها با عنوان “َشوراهای شهرداری” یاد کرد و ادامه داد: ما ظرفیت شورای شهر را بسیار بالا می‌دانیم
. جورابلو از آمادگی جبهه پیشگامان خدمت را برای ارائه لیست مستقل 31 نفره در انتخبابات شوراها خبر داد و در عین حال تاکید کرد به دنبال اجماع با دیگر جریان های اصولگرا در این زمینه هستیم که این موضوع در یکی دو هفته آینده مشخص خواهد شد.

دبیرکل جبهه پیشگامان خدمت با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری از دستگاه‌های امنیتی و متولیان برگزاری انتخابات تقاضا کرد که با حساسیت بیشتری برگزاری انتخابات را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به کاندیداتوری همزمان مشایی و هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری افزود: توصیه این جبهه به این دو کاندید این است که به شدت مراقب اطرافیان و تفکرات آنها در طول انتخابات در صورت تایید شورای نگهبان باشند.

جورابلو با اشاره به ثبت‌نام متکی در روز آخر و با تاکید بر اینکه وی محکم پای انتخابات ایستاده است گفت: ما پس از تائید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان تشکیل جلسه خواهیم داد و جبهه پیشگامان کماکان از متکی حمایت می‌کند.

دبیرکل جبهه پیشگامان خدمت در خصوص کناره‌گیری متکی اظهار داشت: پیش‌زمینه‌‌های کناره‌گیری وی به نفع کسی تاکنون فراهم نبوده و نیست چرا که نقطه مبداء آن باید قبل از ثبت‌نام‌ها شروع شده باشد اما قطعا وی به نفع آقای هاشمی کنار نخواهد کشید.

وی در خصوص کناره‌گیری متکی از انتخابات خاطرنشان کرد: متکی اعلام آمادگی کرد که اگر ساز و کار اجماع مشخص باشد و ذیل یک عقلانیت جمعی در جریان اصولگرایی شکل بگیرد، منافع گروهی را بر منافع فردی ارجحیت می‌دهد و از این رو این موضوع به طور کلی منتفی نیست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: