چهارشنبه 22 می 13 | 15:48

قیمت سکه در بازار کمتر از سکه بانکی است

از امروز سکه‌های پیش فروش شده در شعب تحویل متقاضیان می‌شود.


 بهمنیمحمود بهمنی امروز چهارشنبه با بیان اینکه در بازار ارز هیچ اتفاقی نیفتاده است، اظهار کرد: از امروز سکه‌های پیش فروش شده تحویل می‌شود و چون قیمت سکه در بازار پایین‌تر از قیمت تمام شده برای افراد با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده می‌شود همین جا اعلام می‌کنیم هر کس ضرر می‌کند می‌تواند نقدا پول خود را از بانک‌ها دریافت کند.

رییس کل بانک مرکزی به کاهش قیمت طلا در بازار جهانی اشاره کرد و گفت: قیمت جهان طلا همان‌قدر که در بازار جهانی موثر است تاثیرش بر بازار ما هم قابل قبول خواهد بود.

وی در حاشیه جلسه هیات دولت در رابطه با تاثیر موضوعات روانی داخلی بر قیمت طلا اظهار کرد: موضوعات روانی تاثیرات کوتاه مدتی دارند و به طور کلی دو سخنرانی و یا راه افتادن دو سایت در فکر مردم تغییراتی ایجاد می‌کند اما بلافاصله با ریزشی که ما در بازار انجام می‌دهیم شرایط به حالت اول برمی‌گردد.

بهمنی در رابطه با طرح مجلس برای بخشودگی معوقات بانکی برای تولیدکنندگان، گفت: این سازوکار باید متناسب با شرایط فرد تصمیم‌گیری شود و نمی‌توان گفت که کلیه بدهکاران باید مورد بخشودگی قرار بگیرند چون ما اعتقاد داریم باید پول‌ها باید به افراد دیگری که در بخش تولید فعال هستند و نیاز واقعی دارند پرداخت شود.

رییس کل بانک مرکزی همچنین در رابطه با عدم رعایت مصوبات شورای پول و اعتبار از سوی بانک مرکزی، گفت: ما قطعا در این زمینه برخوردهای لازم را انجام می‌دهیم اما مرتب اعلام نمی‌کنیم. در این رابطه با تعدادی از مسئولان که قصور داشته‌اند برخورد کرده‌ایم و حتی برخی از آنها برکنار شده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: