شنبه 25 می 13 | 09:43

پناهیان: دشمن کارش ایجاد سوء‌تفاهم است

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه مردم جناح بندی ها را فراموش کنند و به کارآمدی افراد توجه داشته باشند، گفت: امیدوارم در این انتخابات از منازعات سیاسی فاصله بگیریم، عده ای فکر می کنند عرصه سیاسی عرصه بازی و کشمکش است که مردم باید به آنها بی اعتنایی کنند.


پناهیانحجت الاسلام پناهیان در همایش ولایت و بصیرت خدمتگزاران و آبادانی پیشرفت که در مسجد امیرالمومنین(ع) با بیان اینکه باید در ابتدا نگاه خود را نسبت به جامعه ایرانی و اسلامی خومان مطرح کنم ، گفت: به عقیده من هر فاصله ای که هر فردی با معنویت ناب اسلامی و انقلابی دارد ناشی از سوء تفاهم است.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد سوءتفاهم در کشور ما هستند، افزود: قبل از این که بخواهیم کسی را به بد بودن ، ضد انقلاب و یا ضد مذهبی بودن محکوم کنیم باید بدانیم که این فرد دچار سوء تفاهم شده است.

پناهیان خاطرنشان کرد: این یک تاکتیک تبلیغاتی و یا بیان عقیده نیست بلکه یک واقعیت است و دشمنان ما کارشان ایجاد سوء تفاهم است.

وی گفت: اگر کسی در مورد امام سوء تفاهم پیدا کرده باید بدانیم که این سوء تفاهم برایش ایجاد شده است.این مسئله در موارد دیگر نیز مفهوم دارد. بنده دلم برای کسی که نماز نمی خواند می سوزد چراکه معتقدم این فرد دچار سوءتفاهم شده و خودش نمی داند که چه چیزی می خواهد.

پناهیان ادامه داد: بسیاری از ضد انقلاب ها نیز دچار همین سوءتفاهم ها شده اند. بنده با عده ای از آنها در دانشگاه تورنتو صحبت کرده ام. آنها شناخت درستی از ایران و اسلام ندارند و به دلیل تعریف اشتباهی که برایشان شده است دچار این سوءتفاهم شده اند.

وی به مسئله حجاب و جوانان غربی نیز اشاره کرد و افزود: دخترها و پسرها در غرب به شدت افسرده اند. آنها به دلیل همین مسئله حجاب و اینکه آن را رها کرده اند به آخر دنیا رسیده اند و همین امر باعث افسردگی آنهاست . اما آن کسی که در کشور ما بدحجابی می کند به دلیل آن است که از این مسئله خبر ندارد و ظاهری را که غرب نشان می دهد می بیند. این سوءتفاهم است.

پناهیان با اشاره به اینکه صهیونیست ها در ایجاد سوء تفاهم تلاش بسیاری می کنند بیان کرد: مهمترین خیانتی که غربی ها به اسلام کرده اند این بود که شعار الله اکبر جوانان حماسی ما را خراب کردند. الله اکبر را به دست طالبان دادند و آنها با این شعار هرچه زشتی بود ایجاد کردند و اکنون هر کسی در دنیا الله اکبر می گوید سوال می کنند تروریست است.

پناهیان به مصداق های دیگری از این سوءتفاهم ها در جامعه اشاره کرد و گفت: وقتی جوانی را می بینم که صدای ضبط ماشین را بلند کرده است و لذت می برد، ناراحت نمی شوم چون می دانم که او اصلا نمی داند که چه می خواهد . مفهوم خوشی را درک نکرده و در این این مفهوم دچار سوء تفاهم است. وگرنه اصلا موسیقی گوش نمی داد چه رسد با صدای بلند و آزار دهنده.

حجت الاسلام پناهیان خاطرنشان کرد: بنده رجل سیاسی نیستم. شاید اگر احساس تکلیف می کردم در سطوح بالا در انتخابات شرکت می کردم. بنده در میدان با مردم در ارتباط هستم و باید تا دقیقه 90 هر کسی را به سمت دین و اسلام سوق دهم.

وی افزود: به عقیده من جهان ما سرشار از سوء تفاهم است که باید برطرف شود و پیامبران الهی نیز همه در ابتدا می خواستند همین سوء تفاهم ها را برطرف کنند.

وی با طرح این سوال که چه کسی باید سوء تفاهم را رفع کند بیان کرد: مسئولین کشور باید در درجه اول درباره این سوء تفاهم اقدام کنند. اگر مسئولین شهرها را آباد کنند ضد انقلاب این زیبایی را ببینند دیگر نمی توانند سوء تفاهم ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: شورای شهر از این جهت اهمیت دارد که باید اصحاب لایق و کارآمد جمع شوند و بگویند که اگر قرار است به اسلام و انقلاب کمک شود باید رونق و آبادانی در شهر ایجاد شود تا مردم لذت ببرند. باید شیرینی یک مدیریت جهانی به کام مردم چشانده شود.

پناهیان افزود: امیدواریم در این انتخابات از منازعات سیاسی فاصله گرفته باشیم. بعضی ها فکر می کنند عرصه سیاسی عرصه بازی و کشمکش است. مردم باید به آنها بی اعتنایی کرده و به دنبال کارآمدی باشند.

وی تصریح کرد: مردم جناح بندی ها را فراموش کنند و به کارآمدی افراد توجه داشته باشند. در این مورد از صدا سیما نیز انتقاد دارم که اصرار دارند 8 کاندیدا را به جریانات خاص سیاسی منتسب کنند. امام چندین بار فرموده اند که چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا را قبول ندارند هر کسی بهتر خدمت کند ارجح است.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم شورای شهر محل منازعات سیاسی قرار نگیرد و فارغ از این منازعات مردم افرادی را که می توانند تدبیر کنند انتخاب کنند.

پناهیان گفت: هر کدام از سیاسیون که از منازعات فاصله بگیرند مطمئن باشند که برای انقلاب کار کرده اند و مردم نیز انقلابی خواهند شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: