دوشنبه 13 سپتامبر 10 | 14:01

آقای دستغیب! معصیت را خنده می‌آید از استغفارتان

شاید بد نباشد جناب آقای دستغیب را قبل از اینکه به فکر ایران و مردم آن باشد یکبار هم شده به خواندن قانون اساسی این کشور که همین مردم به آن رأی داده‌اند دعوت کنیم تا لااقل ایشان بدانند وظیفه‌ی مجلس خبرگان رهبری چیست و یا مسئولیت اجرای قانون اساسی کشور با چه کسی است؟!


تریبون مستضعفین – نامه‌ی اخیر سید علی محمد دستغیب به اعضای محترم مجلس خبرگان(+) – همانطور که انتظار می‌رفت – همچون سایر مواضع و بیانیه‌های گذشته‌ی ایشان مورد استقبال رسانه‌های ضدانقلاب و مخالفان جمهوری اسلامی قرار گرفت. رسانه‌هایی که به طور ویژه مواضع و حوادث مسجد منتسب به ایشان در شیراز را با آب و تاب فراوان در صدر اخبار خود قرار می‌دهند و همواره با درشت‌نمایی و دروغ‌گویی سعی می‌کنند به مخاطبان خود القاء کنند که گویا اتفاق مهمی در این شهر رخ داده است!

اگرچه اغلب مردم ایران بویژه اهالی فارس و شیراز خود بهتر از هرکس دیگری می‌دانند که واقعیت این حوادث چیست و چه اهدافی پشت سر این قضایا نهفته است اما واضح است هدف ایشان همچون سایر سران فتنه از اینگونه نامه‌نگاری‌ها و صدور بیانیه‌ها از روز اول چیزی جز جلب توجه و در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفتن نبوده و نیست؛ چرا که خود این افراد هم بهتر می‌دانند نظرات آنها در جامعه از کمتر اهمیت و توجهی هم در بین مردم برخوردار نیست و این‌گونه دست و پا زدن ها قبل از اینکه برای اصلاح جامعه (!) باشد برای رهایی خود از منجلاب نفرت آحاد مردم است.

اگرچه پرداختن به نامه‌ی اخیر ایشان و بررسی آن همان هدف آن‌ها را محقق می‌سازد ولی مغلطه‌های واضحی که در این نامه از طرف ایشان مطرح شده است پاسخی کوتاه را می‌طلبد تا شاید در نامه‌های بعدی ایشان – که صدور آن‌ها هم دور از انتظار نیست – لااقل از این اشتباهات که ناشی از کم اطلاعی و ندانستن قانون است صورت نگیرد!

سید علی محمد دستغیب در ابتدای نامه خود وظیفه‌ی اعضای مجلس خبرگان رهبری را «اجرای دقیق قانون اساسی» و تذکر دادن در صورت عدم صحیح اجرای آن دانسته و از اینکه شخصاً نتوانسته این وظیفه‌ی خود را انجام بدهد در ماه مبارک رمضان گذشته، از خداوند تبارک و تعالی طلب عفو کرده است!

« بیش از یک سال از واقعه‌ی 22 / 3 / 88 می‌گذرد و همچنان عدّه‌ی زیادی از مردم به دنبال مطالباتشان می‌باشند. آیا ما خبرگان رهبری به وظیفه‌ی دینی، شرعی و عرفی خود که همان اجرای دقیق قانون اساسی، یعنی حرکت سه قوّه و تذکّر به خلاف قانون است عمل کرده‌ایم؟ …اینجانب به عنوان یکی از اعضای خبرگان رهبری در این ماه مبارک رمضان که گذشت، از خداوند تبارک و تعالی طلب عفو کردم که نتوانستم حقوق این ملّت را حسب وظیفه‌ای که دارم، انجام دهم»

شاید بد نباشد آقای دستغیب را قبل از اینکه به فکر ایران و مردم آن باشد یکبار هم شده به خواندن قانون اساسی این کشور که همین مردم به آن رأی داده‌اند دعوت کنیم تا لااقل ایشان بدانند وظیفه‌ی مجلس خبرگان رهبری چیست و یا مسئولیت اجرای قانون اساسی کشور با چه کسی است؟!

برای اینکه زحمت پیدا کردن اصول قانون اساسی در این مورد را از دوش ایشان کمتر کنیم اصول 107 و 113 قانون اساسی کشور را نشر می‌دهیم تا لااقل بدانند اینک که باوجود همه تهمت‌ها و بی‌مهری‌هایشان به لطف رهبری معظم انقلاب هنوز فرصت حضور در مجلس خبرگان را دارند چه وظیفه‌ای برعهده دارند و از سوی دیگر هم بدانند مسئولیت اجرای قانون اساسی با رئیس جمهور است نه اعضای مجلس خبرگان!

در اصل 107 قانون اساسی در مورد مجلس خبرگان آمده است: «پس از مرجع عالیقدر تقلید و رهبر کبیر انقلاب جهانی اسلام و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت‏الله‏العظمی امام خمینی “قدس سره‏الشریف” که از طرف اکثریت قاطع مردم به مرجعیت و رهبری شناخته و پذیرفته شدند، تعیین رهبر به عهده خبرگان منتخب مردم است. خبرگان رهبری درباره همه فقهاء واجد شرایط مذکور در اصول پنجم و یکصد و نهم بررسی و مشورت می‌کنند هر گاه یکی از آنان را اعلم به احکام و موضوعات فقهی یا مسائل سیاسی و اجتماعی یا دارای مقبولیت عامه یا واجد برجستگی خاص در یکی از صفات مذکور در اصل یکصد و نهم تشخیص دهند او را به رهبری انتخاب می‌کنند و در غیر این صورت یکی از آنان را به عنوان رهبر انتخاب و معرفی می‌نمایند. رهبر منتخب خبرگان، ولایت امر و همه مسوولیت‏های ناشی از آن را بر عهده خواهد داشت. رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است.»

همچنین در اصل 113 قانون اساسی آمده است: «پس از مقام رهبری رییس جمهور عالیترین مقام رسمی کشور است و مسوولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیما به رهبری مربوط می‌شود، بر عهده دارد.»

ای کاش جناب سید علی محمد دستغیب در ماه رمضانی که گذشت به جای طلب استغفار درمورد کوتاهی در وظیفه‌ای که بر عهده‌شان نبوده است بخاطر کوتاهی در وظایفی که برعهده‌شان بوده است طلب استغفار کرده بودند!

  1. دقیقا
    12 سپتامبر 2010

    مردم رو میگیری میزنی …با مزدورایه بی شرفت ..قایم میشی …عده زیادی …عده زیادی میکنی …از 9 دی و 22 بهمن بیشتر بودن عده زیادت…الان کجان؟؟؟
    فعلا بتازون ….خوبم بتازون که شب درازه …خیلیم درازه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.