یکشنبه 12 سپتامبر 10 | 14:26

پنجشنبه؛ روز كمك به مردم پاكستان اعلام شد

سرپرست كميته امداد امام خميني (رحمت‌الله‌عليه) گفت: در راستاي افزايش كمك‌هاي مردمي به سيل‌زدگان پاكستاني، پنجشنبه هفته جاري به عنوان روز همبستگي و كمك به مردم مسلمان و آسيب‌ديده از سيل پاكستان اعلام شد.


حسين انواري در نشستي خبري درباره اقدامات كميته امداد امام خميني (رحمت‌الله‌عليه) براي كمك به مردم پاكستان اظهار داشت: در نخستين روزهاي سيل پاكستان، مجموعه امداد به تهيه تيزرها و بنرهاي كمك به مردم سيل‌زده پاكستان اقدام كرد؛ ضمن اينكه در اين بين با همكاري صدا و سيما و رسانه‌ها در افزايش كمك‌هاي مردمي به طور مؤثر عمل كرد.

وي ادامه داد: پايگاه‌هاي امداد در سراسر كشور آماده دريافت كمك‌هاي نقدي و غيرنقدي مردم هستند؛ به طوري كه تا به امروز از سوي مردم، كمك‌هاي قابل توجهي جمع‌آوري شده است.

انواري با اشاره به طرح جديد امداد در خصوص همكاري با NGOهاي مطمئن و شناسايي‌شده در پاكستان افزود: كميته امداد تصميم دارد تا علاوه بر كمك‌هايي كه از سوي دولت ايران به دولت پاكستان در خصوص مردم سيل‌زده اين كشور صورت مي‌گيرد با NGOهاي شناسايي‌شده نيز همكاري كرده و در حقيقت سطح كمك‌ها را افزايش دهد تا كمك دولت ايران به دولت پاكستان را تكميل كند.

سرپرست كميته امداد امام خميني (رحمت‌الله‌عليه) در خصوص نوع كمك‌ها به مردم پاكستان گفت: تأمين نيازهاي اوليه و معيشتي از قبيل غذا و پوشاك، در اولويت كمك‌ها قرار دارد؛ به طوري كه تا به امروز بيش از يك ميليارد و 300 ميليون تومان از سوي امداد به پاكستان ارسال شده است.

وي اضافه كرد: تمامي كمك‌هاي جمع‌آوري شده از سوي هلال احمر به پاكستان ارسال شده است ضمن اينكه هلال احمر آماده است در صورت تأمين فضا و مكان در پاكستان، مجدداً به ارسال چادر و نيروهاي امدادي به اين كشور اقدام كند.

انواري با اشاره به تأكيد مقام معظم رهبري در خصوص كمك به مردم سيل‌زده پاكستان اظهار داشت: كميته امداد امام خميني (رحمت‌الله‌عليه) در نظر دارد در هفته جاري با كمك هموطنان، ضريب ارسال كمك‌ها را افزايش دهد.

سرپرست كميته امداد امام خميني (رحمت‌الله‌عليه) از آمادگي دفاتر امداد در سراسر كشور در طول هفته جاري براي كمك به مردم سيل‌زده پاكستان خبر داد و اضافه كرد: اميدواريم در اين فرصت سطح كمك‌هاي مردمي افزايش يافته و همزمان با برگزاري جشن عاطفه‌ها مطابق سال‌هاي گذشته، كمك‌هايي نيز براي فرزندان پاكستاني جمع‌آوري ‌شود.

وي تصريح كرد: طبق آمار اوليه در روز عيد فطر در سراسر كشور هفت ميليارد تومان فطريه و كفاره همچنين 120 ميليون تومان براي مردم پاكستان جمع‌آوري شده است.

انواري بيان داشت: حساب شماره 1123 بانك ملي ايران شعبه امداد همچنين خودپرداز‌هاي بانك‌هاي ملي و كشاورزي آماده دريافت كمك‌هاي نقدي به هموطنان هستند.

سرپرست كميته امداد امام خميني (رحمت‌الله‌عليه) با اشاره به اينكه اميدواريم با كمك‌هاي مردمي بتوانيم ايتام را زير پوشش چتر حاميان ببريم، اظهار داشت: دولت پاكستان در برآورد ابتدايي، نياز‌ به كمك‌هاي اوليه خود را 80 ميليارد دلار اعلام كرده است.

وي ادامه داد: در دو دهه گذشته 25 هزار زنداني با همكاري كميته امداد و مشاركت مردم به آغوش خانواده‌هاي خود بازگشتند كه اميدواريم اين آمار در طي سال جاري افزايش يابد.

انواري افزود: كمك‌هاي خيرين به هر ميزاني كه تمايل داشته باشند مي‌تواند مؤثر واقع شده و كمك چند خيّر مي‌تواند به آزادي يك زنداني منجر شود؛ ضمن اينكه ستاد ديه كشور خدمات ارزنده‌اي را براي آزادي زندانيان غيرعمد انجام داده است كه قابل تقدير است.

سرپرست كميته امداد امام خميني (رحمت‌الله‌عليه) در پايان به جذب يكصد هزار حامي در طرح اكرام ايتام همزمان با ماه مبارك رمضان اشاره كرد و گفت: استقبال از سفره‌هاي اطعام نيازمندان نشانگر توجه به فرهنگ نوع‌دوستي در ميان مردم است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.