سه‌شنبه 28 می 13 | 13:20

تمام کارگران ساختمانی بیمه‌ می‌شوند

بر اساس مصوبه مجلس تمام کارگران ساختمانی زیر پوشش بیمه‌ قرار می‌گیرند.


کاروکلای ملت در ادامه جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 1392 کل کشور، بند الحاقی 10 این لایحه را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

بر این اساس از تاریخ تصویب این قانون پرداخت حق بیمه و ارائه اسناد در زمان صدور پروانه ساختمان موضوع قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در شهرها و روستاهای کشور متوقف می‌شود.

سازمان مالیاتی مکلف است تا معادل عملکرد 9 هزار میلیارد ریال از کل عوارض ارزش افزوده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل منابع مندرج در بندهای (ج) و (د) ماده (38) قانون مالیات بر ارزش افزوده متمرکز نزد سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور را برای بیمه کارگران ساختمانی به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند.

سازمان تأمین اجتماعی مکلف است تکالیف مذکور در قانون فوق را از محل وجوه پرداختی انجام دهد و تمام کارگران ساختمانی را زیر پوشش بیمه‌ای این قانون قرارداده و گزارش عملکرد خود در این خصوص را هر سه‌ماه یک‌بار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

کارفرمایان امور ساختمانی موظف هستند تا کارگران ساختمانی غیرمشمول این بند را بیمه حوادث حین کار کرده و اسناد مربوطه را به مراجع صدور پروانه ارائه کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: