سه‌شنبه 28 می 13 | 12:34

دو آزمون همزمان برای یک دانشجو!

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با امتحانات پایان ترم دانشگاه‌های دولتی همزمان است و دانشجویان باید بین کنکور دانشگاه آزاد و امتحان پایان ترم خود یکی را انتخاب کنند، تنها قربانی این ناهماهنگی دانشجویان هستند.


عکس

دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی دانشگاه‌های دولتی در حالی در روزهای پایانی این هفته باید بر سر جلسه امتحان پایان ترم حاضر شوند که همزمان باید بر روی صندلی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز بنشینند.

این دانشجویان در تماس‌های مکرر خود از تداخل امتحانات پایان ترم خود با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ابراز نگرانی کردند و خواستار رسیدگی مسئولان و همچنین تغییر زمان برگزاری امتحانات پایان ترم شدند.

اینکه مسئولان با یکدیگر هماهنگ نیستند، اینکه تحصیل در مقطع بالاتر در یک زیرنظام دیگر چه مشکلاتی دارد برای آنها توجیه قابل قبولی نیست، آنها می‌خواهند شرایطی داشته باشند که در هر دو آزمون شرکت کنند.

در رابطه با نگرانی‌های این دانشجویان با مسئولان هر دو زیر نظام صحبت کردیم و پاسخ‌های آنان را شنیدیم، هر چند که این پاسخ‌ها برای دانشجویان قانع کننده نبوده و آنها همچنان با نگرانی منتظر شنیدن تصمیم منطقی از سوی مسئولان هستند.

اقبالی: با دانشگاه‌های آزاد هماهنگ کردیم/دانشگاه‌های دولتی همراهی نمی‌کنند

ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه‌ آزاد با بیان اینکه امتحانات واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون ارشد این دانشگاه تداخلی ندارد، گفت‌: دانشگاه‌های دولتی باید امتحانات را بر اساس آزمون ارشد هماهنگ می‌کردند.ما به تمام واحدهای دانشگاه آزاد ابلاغ کرده‌ایم که در زمان روزهای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد امتحانی برگزار نکنند و دانشگاه‌ها ملزم به اجرای این ابلاغیه هستند.

وی افزود: بنابراین امتحانات واحدهای دانشگاهی آزاد با آزمون ارشد تداخلی ندارد و اگر این مسئله مطرح شده است، مربوط به دانشگاه‌های دولتی است که باید امتحانات خود را با زمان برگزاری آزمون ارشد منطبق می‌کردند.

اقبالی گفت: برنامه امتحانی دانشگاه‌های دولتی به ما مرتبط نمی‌شود و ما فقط موظف به اعلام زمان برگزاری آزمون از چند ماه گذشته بودیم.

 نادری‌منش: زمان امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها تغییر نمی‌کند/ زمان برگزاری کنکور ارشد دانشگاه آزاد باید هماهنگ می‌شد

حسین نادری منش معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید با دانشگاه‌ها هماهنگ می‌شد، گفت: نمی‌توان تقویم دانشگاهی آموزش عالی را تغییر داد و دانشجویانی که در روزهای نهم، دهم و یازدهم خردادماه یعنی همزمان با زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امتحانات پایان ترم دارند موظفند در جلسه امتحان حاضر شوند.

وی در رابطه با تغییر زمان امتحانات پایان ترم دانشگاه‌های دولتی به دلیل تداخل زمانی با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، گفت: مسلم است که زمان برگزاری امتحانات پایان ترم تغییری نمی‌کند. زیرا ما نمی‌توانیم تقویم دانشگاهی آموزش عالی را تغییر دهیم.

معاون آموزشی وزارت علوم اظهار داشت: بحث آزمون کارشناسی ارشد یک بحث ثانویه است و دانشجویانی که در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی هستند موظفند در جلسه امتحانات پایان ترم مقطع تحصیلی خود حاضر شوند.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد می‌توانست زمان برگزاری آزمون ارشد را با دانشگاه‌های دولتی هماهنگ کند تا تداخلی به وجود نیاید. زیرا تقویم دانشگاهی آموزش عالی قابل تغییر نیست.

بهاری اردشیری: تغییر زمان امتحانات همزمان با کنکور ارشد در صورت وجود راه قانونی و توافق دانشجویان

علی بهاری اردشیری رئیس دانشگاه غیرانتفاعی ادیب مازندران به عنوان رئیس یکی از دانشگاه‌هایی که امتحانات پایان ترم را همزمان با زمان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برگزار کرده است، گفت: تغییر زمان امتحانات همزمان با آزمون کارشناسی ارشد در صورت وجود راه قانونی و توافق تمام دانشجویان دانشگاه ممکن است و اگر راه قانونی برای تغییر زمان امتحانات پایان ترم وجود داشته باشد، زمان این امتحانات را تغییر می‌دهیم. البته تغییر امتحانات در صورتی ممکن است که تمام دانشجویان نامه‌ای را امضا کرده و به ریاست دانشگاه تحویل دهند.

وی گفت: با توجه به اینکه امتحانات سراسری نیست تغییر زمان آن بر عهده دانشگاه است ولی برنامه امتحانات از قبل اعلام شده باید با توافق تمام دانشجویان صورت گیرد، بنابراین اگر تمام دانشجویان با تغییر زمان امتحان موافق باشند این موضوع را بررسی می‌کنیم تا در صورت وجود راه قانونی زمان امتحانات تغییر کند.

 با وجود این پاسخ‌ها دانشجویان همچنان نگران به دنبال شنیدن خبرهایی مبنی بر تغییر زمان امتحانات خود هستند و برای تعیین تکلیف خود چشم به تصمیم مسئولانی دارند که در این مورد پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای نداده‌اند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.