سه‌شنبه 04 ژوئن 13 | 20:36
آزمون حاشیه گریزی جلیلی

گزیده‌ای از توهین‌ها و تخریب‌های «الف» علیه دکتر جلیلی

آنچه در پی می آید گزیده هایی است از برخی یادداشت ها و گزارشهای پایگاه خبری الف که در روزهای اخیر درباره انتخابات ریاست جمهوری نوشته شده است. از آنجا که نقد این نوشته ها و تاریخچه برخورد آقای دکتر توکلی با دانشگاه امام صادق،حزب الله و دکتر جلیلی بحث مفصلی را می طلبد که شاید در این روزها موجب ملتهب تر شدن فضا شود در وقتی دیگر به آن می پردازیم.


احمد توکلیآنچه در پی می آید گزیده هایی است از برخی یادداشت ها و گزارشهای پایگاه خبری الف که در روزهای اخیر درباره انتخابات ریاست جمهوری نوشته شده است. از آنجا که نقد این نوشته ها و تاریخچه برخورد آقای دکتر توکلی با دانشگاه امام صادق،حزب الله  و دکتر جلیلی بحث مفصلی را می طلبد که شاید در این روزها موجب ملتهب تر شدن فضا شود در وقتی دیگر  به آن می پردازیم.  ذکر این توضیح لازم است که در پایگاه خبری الف از یادداشتهای خوانندگان هم استفاده می شود و در بالای آن تاکید می شود این یادداشتها الزاما تایید شده نیستند اما آنچه در پی می آید از نوع یادداشتهای خوانندگان نیست بلکه مواضع پایگاه خبری الف است:

جلیلی به دنبال غنیمت!

“داستان معروف شکست مسلمانان در جنگ احد را احتمالاً شنیده اید. یک دلیل ساده داشت، تعدادی تیرانداز که در بالای تپه ای مشرف بر مسیر دورزدن مسلمانان توسط مشرکین قرار گرفته و مسئول حفاظت از آن گردنه استراتژیک بودند، به هوای جمع آوری غنائم، ماموریت خود را رها کرده و به دنبال جمع آوری غنائم رفتند. مشرکین هم از فرصت استفاده کرده و از پشت به مسلمانان حمله نموده و ضربات سنگینی بر پیکر ارتش اسلام وارد آوردند.

حالا داستان ریاست جمهوری در کشور ما هم شده همان جمع آوری غنائم. انگار همه می خواهند کارگردان فیلم باشند. هیچ کس حاضر نیست به دستیاری و فیلمبرداری و بازیگری اکتفا کند. همه به دنبال شماره یک شدن هستند. از بزرگ و کوچک، اما در این میان، چند نفری هستند که حکم همان تیراندازهای جنگ احد را دارند. از این جمله می توان به دبیر شورای امنیت ملی آقای جلیلی اشاره کرد.”

جلیلی ناکارآمدترین گزینه!

“گویا انقلابی‌های نوپا نذر کرده‌اند در هر انتخاب بگردند و ناکارآمدترین گزینه را برگزینند. این حرف گرچه واقعی نیست اما ثمره انتخابهای آنها چیزی شبیه به این بوده است. اما چرا اینگونه است؟ رای جریانی حزب الله (نه رای آحاد آنها) خود به خود به سوی سعید جلیلی خواهد رفت.جلیلی گرچه با فاصله زیادی از احمدی نژاد ۱۳۸۴ در راه قرار دارد، اما بیش از دیگر رقیبان امروزش حامل سمبل های جریان حزب الله است (رجوع کنید به شعار عجیب: حسین حسین شعار ماست جلیلی افتخار ماست)…

 چه ایرادی به رویکرد حزب الله درانتخاب رئیس جمهوری وارد است؟ واقعیت این است که بخش زیادی از اتلاف انرژی ها و فرصت ها طی ۲۵ سال اخیر ناشی از نقش غلطی است که روسای دولت ایفا کرده‌اند و البته ما نیز آنها را در این بازی غلط تشویق کرده‌ایم…. راه‌بری کردن یک گفتمان و جنبش انقلابی ردایی نیست که بر قامت یک رئیس جمهور دوخته باشند. اتفاقاً بیشتر کسانی که می‌توانند برای جنبش محدود و طیف خود سخنگوی خوبی باشند، شرایط یک رئیس جمهور خوب را ندارند. یعنی نمی توانند جمهور را نمایندگی کنند.
حرف، تصمیم، ادا، انتصاب و موضع این افراد فقط برای جماعت خودی‌ها موجه است. نتیجه این امر دو شقه شدن جامعه ایران خواهد بود که پیامدهای بلندمدت و امنیتی آن برای جمهوری اسلامی روشن است.
امام صادق (درود خدا بر او) فرمود تفاوتی نمی‌کند به خائن اطمینان کنی یا به کسی که مسئولیتش را ضایع می‌سازد. یعنی در این نگاه فرد باتقوایی که فاقد توان مدیریت درست است هیچ تفاوتی با مدیر ناپاک و خیانت کار ندارد… حزب الله طی دوره‌های گذشته به دنبال شخصیتی از جنس سخنگو بود و بهای آن انتخاب های ناکارآمد در حل مشکلات کشور.

قهر اصولگرایان دوآتشه با کارآمدی چه زمان پایان می‌پذیرد؟ …راستی غرب از جمهوری اسلامی کارآمد بیشتر می‌هراسد یا از شعارهای افراد مقدس اما ناکارآ؟

جلیلی و سرمایه داری مذهبی!

“این سالهای آخر حلقه جدیدی هم به گرایش های اقتصادی کشور اضافه شده است ویژگی اصلی این حلقه، اعتقاد به اقتصاد سرمایه‌داری از طریق اسلامیزه کردن آن است. حلقه امام صادقی ها را می توان جریان حامی اقتصاد بازار و سرمایه داری دانست که تلاش می کنند از طریق فقه و اجتهاد دینی و تأویل به این مهم برسند.  محمدهادی زاهدی وفا نماینده اقتصادی سعید جلیلی است. زاهدی وفا از اساتید و دانش آموخته دانشگاه امام صادق(ع) است. وی سالها است که ریاست دانشکده معارف و اقتصاد دانشگاه امام صادق را بر عهده دارد امام صادقی ها معتقدند که پیامبر اکرم(ص) فرموده است قیمت ها در آسمان تعیین می شود و از همین روایت و روایاتی از این دست به عدم دخالت دولت در بازار و عدم قیمت گذاری می رسند.
اعتقاد دارند که اسلام دست بشر را برای جولان عقل در اقتصاد باز گذاشته است و باز هم با همین ابزار به سرمایه داری می رسند. البته سرمایه داری مذهبی”

قریب به اتفاق حاضرین پاسخ های جلیلی را مفید ندانستند!

” دوشنبه سعید جلیلی به جمع همکاران و هم دوره ای های خود در دانشگاه امام صادق رفت تا به سوالات آنها جواب دهد. جلسه با حضور اساتید مختلف دانشگاه امام صادق با گرایش ها و رشته های مختلف برگزار شد. در این جلسه هرکدام از اساتید سوالات خود از جلیلی را مطرح کردند و وی نیز به برخی از آنها پاسخ داد.نکته مهم این است که بعد از مراسم قریب به اتفاق حاضرین، جلسه را مفید ندانستند.”

زمان چرخش کلیدی جمهوری اسلامی در سیاست خارجی!

“علت العلل بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز را باید در سیاست خارجی جستجو کرد. اگرچه دولت ناکارآمد و مدیریت ناصحیح، کارها را دشوارتر کرده و بر مشکلات اقتصادی افزوده است اما منشاء و مبدا بسیاری از دعواهای اقتصادی را نباید فراموش کرد… داستان ارز و خودرو در ماههای گذشته و ایام جاری، تازه ترین مصداق موضوع است.”

برای انتخاب یک راهبرد شایسته باید در انتخابات ۱۳۹۲ افکار عمومی را به سمتی سوق داد که گزینه ای توانا برای تعامل با دنیا را انتخاب نمایند… زمان می تواند زمان یک چرخش کلیدی باشد. هم برای جمهوری اسلامی ایران و هم برای مردم”

جلیلی بی برنامه با پوسترهای رنگی آنچنانی !

“سعید جلیلی نشان داده است که برنامه خاصی برای ریاست جمهوری ندارد شاید هم بنا ندارد برنامه خود را اعلام کند. بیان جذابی نیز ندارد. علاقه ای هم به نقد طرفین انتخابات ندارد …البته حضور میدانی نیز باید از جنس همان تعلق خاطر پایگاه رای موثر باشد. نمی شود نامزدی مدام بر سادگی تبلیغاتی تاکید کند ولی پوسترهای رنگی آنچنانی در همایش هایش توزیع شود.”

 1. رضا
  5 ژوئن 2013

  با سلام
  شاید باید الف را تحریم کرد
  اگر روزی 2-3 مطلب علیه آقا سعید کار نکنند، میمیرند!
  واقعا که..

 2. محمود
  5 ژوئن 2013

  خبر تکذیب حمایت جامعه اسلامی دانشجویان از دکتر جلیلی را هم اضافه کنید که هنوز از روی سایت حذفش نکردن

 3. sajjad
  5 ژوئن 2013

  عجب تاریخ تکرار میشه!
  یادتونه هر چی ایشون علیه احمدی نژاد اواع توهین هات رو می کرد کسی چیزی نمی گفت والبته شماها؟!
  بـــله!

 4. صدرا
  6 ژوئن 2013

  آقای جلیلی هنگام مذاکره هسته ای به خاطر نماز اول وقت مذاکره را ترک کرد اما هنگام نماز مغرب در مناظره دوم به خاطر نماز اول وقت مناظره را ترک نکرد!!!!!!!!!!!!

  • ....................
   7 ژوئن 2013

   شاید متوجه وقت اذان نشد.

  • مهناز
   8 ژوئن 2013

   الف خودش فهمید چه گافی داده و مناظره تا 10 دقیقه بعد از اذان تمام شده این مطلب رو هم برداشت

  • حامد
   11 ژوئن 2013

   من مناظره را تا آخر دیدم ،نمازم را هم اول وقت در مسجد خواندم به جماعت
   پـــــــــــــــــــــس برای این طرز فکر کاملا متاسفم .
   اصلا به نظر میرسد معنای اول وقت را هم نداند!

  • فاطمه برزو
   13 ژوئن 2013

   چرا برادر من تحقيق نمي كني حرف مي زني
   مناظره قبل اذان تموم شد
   و فقط ايشون با آقي حداد عادل براي نماز جماعت تو صداسيما موندن

  • همسفر
   13 ژوئن 2013

   اگر چنین اتفاقی افتاده باشه باید برای صدا و سیما متسف بود که درست برنامه ریزی نکرده والا در گفتگوهای 5+1 برنامه را با نظر هیئت ایرانی و البته دکتر جلیلی تنظیم و سر وقت تمام میکنند.
   در این مناظرات که دکتر جلیلی تنظیم کننده وقت نبودند.
   ضمنا خواستیدتخریب کنید ولی ناخواسته حمایت کردیداینکه دکتر جلیلی معتقد و مصمم به نماز اول وقت هستند رو خودتون بهش اشاره کردید بفرمایید اولا سایر کاندیداها بجز حداد عادل کی و کجا نماز خوندند(حتی ولایتی قطعا با اندکی تاخیر) ثانیا لطفا به تصاویر اینترنتی میتینگ سایر کاندیداها مراجعه کنید بعد متوجه میشید که در حضور بعضی از این آقایون اختلاط دختر و پسر و بی حجابی شدید موج میزند ولی صدایی از این کاندیداها در نمیاد؟
   اینجا براحتی میتوان میزان پایبندی به دین را متوجه شد.

 5. محمد ثقفی
  7 ژوئن 2013

  نقد تند را به عنوان حرفی جدی به بحث نگذاشتن و به عنوان توهین بازنشر کردن نتیجه‌ای جز تنبل کردن فکر طرفداران ندارد.

  • محسن بانژاد
   11 ژوئن 2013

   این نقد تند است آقای ثقفی؟

   “وی سالها است که ریاست دانشکده معارف و اقتصاد دانشگاه امام صادق را بر عهده دارد امام صادقی ها معتقدند که پیامبر اکرم(ص) فرموده است قیمت ها در آسمان تعیین می شود و از همین روایت و روایاتی از این دست به عدم دخالت دولت در بازار و عدم قیمت گذاری می رسند.”

   یا این یکی نقد تند است؟
   “همه به دنبال شماره یک شدن هستند. از بزرگ و کوچک، اما در این میان، چند نفری هستند که حکم همان تیراندازهای جنگ احد را دارند. از این جمله می توان به دبیر شورای امنیت ملی آقای جلیلی اشاره کرد.”

   ما توان پاسخگویی داریم اما توان تشخیص نقد تند از فحاشی هم با ذهن هر انسانی همراه است.

 6. حامد
  11 ژوئن 2013

  بله
  امروز مردم با بصیرت ما میبیند چه کسانی در کنار bbc ایستاده اند و کمر به نابود کردن اسلام ناب بسته اند به هر اسمی که میخواهد باشد ولو اصولگرائی.انشاءالله به خواست خدا مردم با گفتمان ،تفکر و برنامه جلیلی آشنا میشوند وآنقدر رای میدهند که چشم اینها دراید واز حسادت بترکند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: