سه‌شنبه 14 سپتامبر 10 | 16:02

نقش «حلقه‌های صهیونیستیِ درون دولت آمریكا» در اهانت به قرآن

یکی از حلقه‌های صهیونیستیِ درونِ دولت آمریكا و مراکز مهم ارتباطی بین آمریکا و اسرائیل کمیته‌ای تحت عنوان «كميته امور اجتماعي امريكايي اسرائيل» است که به ایپک AIPAC مشهور است.


تریبون مستضعفین- رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی که به مناسبت اهانت به قرآن کریم در آمریکا صادر فرمودند به حق مسببان اصلی این اقدام جنون‌آمیز، نفرت‌انگیز و مُشمئزكننده را فراتر از چند عنصر بی‌ارزش و مزدور دانستند. ایشان حرکت چند كشیش ابله و مزدور و نیز بازیگران میدانی این اقدام را حرکت عروسكی و آن را یك مرحله از روند طولانی مدتِ اسلام‌ستیزی دانستند و مسبیان اصلی این حوادث را کسان دیگری معرفی کردند.

ایشان در پاسخ به این سؤال که پشت صحنه‌ی این حركات شرارت‌بار چیست و كیست؟ نکات مهمی را مطرح کردند که نشان می‌دهد این بازیگران و عروسکان به کارگردانی چه کسانی این نقش را بازی کرده‌اند؟!

ایشان طرّاحی و اتاق فرمان این اهانت‌ها  را در دستان سران نظام سلطه و اتاق فكرهای صهیونیستی دانستند كه از بیشترین نفوذ بر دولت آمریكا و سازمان‌های امنیتی و نظامی آن و نیز بر دولت انگلیس و برخی دولت‌های اروپائی برخوردارند. ایشان در قسمت دیگری از این پیام نیز فرمودند: «چه كسی باور می‌كند كه این توطئه‌ی گسترده بدون كمك و دخالت حلقه‌های صهیونیستیِ درونِ دولت آمریكا ممكن و عملی است؟!»

سؤالی که اینک مطرح می‌شود این است که «حلقه‌های صهیونیستیِ درونِ دولت آمریكا» چه کسانی هستند که بیشترین نفوذ را بر دولت آمریكا و سازمان‌های امنیتی و نظامی این کشور دارند؟

شاید برای پاسخ به این سؤال بازخوانی این جمله‌ی آريل شارون نخست وزير وقت اسرائيل که در سوم اكتبر 2001 گفته بود: « ما يهوديان، آمريكا را كنترل مي‌كنيم و امريكايي‌ها اين را مي‌دانند.» پُر بیراه نباشد.

با نگاهی به عملکرد دولت‌های آمریکا و میزان حمایت‌های رؤسای جمهور این کشور در دوره‌های گذشته و در حال حاضر نسبت به رژیم اسرائیل می‌توان به لابی صهیونیست‌ها در آمریکا پی برد  و میزان نفوذ آنها در تصمیم گیری‌ها و موضع‌گیری‌های کشور آمریکا و حتی بسیاری از مناصب مهم و حساس سیاسی و امنیتی و نظامی، نهادها و بنگاه‌های رسانه‌ای، اقتصادی و پولی را مشاهده کرد.

کمک‌های مالی سالیانه، وتوی قطعنامه‌های صادره‌ی شورای امنیت بر علیه اسرائیل، حمایت از کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین و غزه و … تنها گوشه‌ای از نتایج لابی صهیونیست‌ها و قدرت‌نمایی آنها در در سيستم حكومتي آمريكا بوده است که بررسی همه‌ی آنها قطعاً مجال دیگری را می‌طلبد.

یکی از حلقه‌های صهیونیستیِ درونِ دولت آمریكا و مراکز مهم ارتباطی بین آمریکا و اسرائیل کمیته‌ای تحت عنوان «كميته امور اجتماعي امريكايي اسرائيل» است که به ایپک AIPAC مشهور است. امروزه ايپک بیش از 80 هزار عضو در سراسر آمريکا دارد که در خصوص جلب حمايت همه جانبه آمريکا از اسرائيل فعاليت می‌کنند

ایپک که در برنامه‌های انتخاباتی هر دو حزب فعال در آمریکا – دموکرات و جمهوری‌خواه – فعالیت می‌کند تأثیرگذاری زیادی بر برگزیدگان انتخابات کشور آمریکا دارد تا جایی که همه‌ی رؤسای‌ جمهور آمریکا از ابتدا تا کنون خود را وامدار حمایت‌ بی‌چون و چرا از اقدامات وحشیانه‌ی اسرائیل می‌دانند. از سوی دیگر هم اعضای این کمیته در ملاقات‌ها و مذاکرات متعدد با نمایندگان کنگره توانسته‌اند مصوبات متعددی را به نفع اسرائیل نهایی کنند.

ایپک در واقع نقش حلقه‌ی هماهنگ کننده‌ بین تصمیمات واشنگتن با آنچه تلاویو می‌خواهد را ایفا می‌کند و به عنوان محوری‌ترین و مؤثرترین لابی صهیونیسم در آمریکا شناخته شده است. لذا تردیدی نیست که پشت ماجرای اخیر اهانت بی‌شرمانه به قرآن کریم و همه‌ی شرارت‌هایی كه در این سال‌ها در کشورهای اسلامی رخ داده است تفکر صهیونیستی اسلام‌ستیزی رژیم اسرائیل بوده است؛ تفکری که بیشترین نفوذ را بر دولت آمریكا و دولت انگلیس و برخی دولت‌های اروپائی داشته‌ و دارد.

Comments are closed.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.