یکشنبه 09 ژوئن 13 | 13:32

مشهورترین زندانی فراری انقلاب مصر

وزیر کشور پیشین مصر فاش کرد که در جریان انقلاب این کشور بیش از 23 هزار زندانی از زندان‌های مصر گریخته‌اند که یکی از آنها محمد مرسی، رئیس‌جمهور کنونی است.


مرسیمحمد وجدی، وزیر کشور اسبق مصر برای اولین بار آماری از زندانیان مصری که در جریان انقلاب این کشور گریخته‌اند منتشر کرد که محمد مرسی، رئیس‌جمهوری کنونی مصر نیز در میان آنهاست.

وی گفت: در جریان انقلاب 25 ژانویه مصر بیش از 23 هزار زندانی از زندان‌های مصر گریختند که عملیات فرار آنها کاملا سازماندهی شده و با کمک نیروهای خارجی بود.

این مسئول امنیتی پیشین مصر ادامه داد: از میان زندانیان گریخته شده تنها 10 هزار تن بار دیگر بازداشت و به زندان‌ها بازگردانده شدند.

وی در ادامه فاش کرد که در جریان عملیات آزادسازی زندانیان زندان “وادی النطرون” که در نیمه شب 29 تا صبح 30 ژانویه صورت گرفت، محمد مرسی و نزدیک به 30 تن از رهبران اخوان المسلمین از این زندان فراری داده شدند.

وی مدعی شد برخی گروه‌های خارجی از جمله حماس و حزب‌الله لبنان در آزاد کردن زندانیان در زمان انقلاب این کشور نقش داشتند و اعلام کرد: نیروهای این دو گروه از طریق صحرای سیناء و با همدستی رهبران انقلاب مصر وارد کشور شدند و در عملیات آزاد سازی زندانیان در برخی از زندان‌ها مشارکت داشتند.

وجدی همچنین مدعی شد که نزدیک به 90 زندانی حزب الله در جریان انقلاب مصر از زندان‌های این کشور گریخته‌اند و از طریق غزه به لبنان بازگشتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.