سه‌شنبه 11 ژوئن 13 | 15:23

امام مسجد الاقصی: مفتی قطر خائن و دروغگو است

امام مسجد الاقصی، مفتی قطر را به دلیل صدور فتوای «جهاد در سوریه» به خیانت و دروغگویی متهم کرد.


امام مسجد الاقصی: مفتی قطر خائن و دروغگو است«شیخ صلاح الدین بن ابراهیم ابوعرفه» در واکنش به فتوای اخیر «یوسف قرضاوی» مفتی قطر تأکید کرد؛ اگر این افراد صادق هستند، موضوع جهاد و آزاد سازی فلسطین اشغالی در فتواهای آنان اولویت داشت.

روزنامه الاهرام به نقل از شیخ صلاح الدین نوشت: پیروان یک دین واحد با یکدیگر جهاد نمی‌کنند.

وی ادامه داد: چگونه درهای بهشت از دمشق گشوده شده.. ما در همسایگی سوریه و در فلسطین، غزه و بیت المقدس تحت اشغال قرار داریم و هیچ کس چه به زبان و چه با عمل خواستار جهاد در این سرزمین نشده است.!!!

ابوعرفه گفت: اگر آن‌ها صداقت داشتند، موضوع فلسطین اشغالی در اینگونه دعوتهای آنان اولویت داشت؛ بیت المقدس از ۶۰ سال قبل اشغال شده است، آن‌ها طی این مدت کجا بودند و چرا مانند سوریه سرباز نفرستادند و ارتش تشکیل ندادند.

امام مسجد الاقصی خاطرنشان کرد: گروه‌هایی که به نام دین به سوریه آمده‌اند از دین بسیار فاصله دارند؛ زیرا هر کسی که با برافراشتن پرچم اسلام برای ریختن خون یک مسلمان اقدام کند و یا به ناموس و مال او تجاوز کند، هر کس که بخواهد باشد، او خائن و دروغگو است.

ابوعرفه اظهار داشت: امت اسلامی یکپارچه است و یک دین و کتاب و پیامبر دارد، و کسی که به بدنبال تفرقه در این امت باشد و یا به روی آن سلاح بکشد از این امت نیست؛ پیامبر اسلام (ص) فرموده است «پس از من کافر نشوید و یکدیگر را نکشید».

شیخ ابوعرفه با بیان اینکه هیچگاه از گفتن سخن حق و حمایت از دوستان و برادرانش خودداری نمی‌کند، امنیت و صلح را برای سوریه خواستار شد و دعا کرد که دشمنان این کشور شکست بخورند.

«یوسف قرضاوی» اخیرا در خطبه‌های نماز جمعه دوحه پایتخت قطر، علوی‌های سوریه را «نصیریه» توصیف کرد و مدعی شد: «علوی‌ها حتی از یهودیان و مسیحیان نیز کافر‌تر هستند.»

مفتی قطر از همه مسلمانان در سراسر جهان خواست برای کمک به شورشیان مسلح و تروریست‌های خارجی به شهر القصیر سوریه بروند و – به ادعای وی – «با حزب الله بجنگند».

حملات تند این مفتی قطری به سوریه و مقاومت در حالی است که وی هیچگاه اعتراضی به اقدامات جنایتکاران رژیم صهیونیستی ضد مردم فلسطین و لبنان نداشته و حتی اخیرا در اظهاراتی، نگرانی واشنگتن درباره رژیم صهیونیستی بی‌مورد دانسته و گفته است، «مخالفان سوریه برای اسرائیل خطر ندارند»!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: