چهارشنبه 15 سپتامبر 10 | 09:38

قدردانی از درايت رهبری در هشتمين اجلاس خبرگان

هشتمين اجلاس مجلس خبرگان رهبري در حالي از روز سه شنبه آغاز به كار كرد كه قدرداني از درايت و عملكرد هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در مواجهه با مسائل گوناگون داخلي و خارجي محور اصلي بحث هاي اين اجلاس را به خود اختصاص داده است.


هشتمين اجلاس مجلس خبرگان رهبري در حالي از روز سه شنبه آغاز به كار كرد كه به گفته تعدادي از اعضا، قدرداني از درايت و عملكرد هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در مواجهه با مسائل گوناگون داخلي و خارجي به ويژه نحوه برخورد ايشان با فتنه 88، محور اصلي بحث هاي اين اجلاس را به خود اختصاص داده است.

آيت الله «سيدكاظم نورمفيدی» در جمع خبرنگاران گفت: حمايت قاطع از رهبر معظم انقلاب اسلامي محور برنامه هاي مجلس خبرگان است. وي با بيان اين كه جايگاه حقوقي مجلس خبرگان پيگيري مطالبات و دفاع از رهبري انقلاب است، خاطرنشان كرد: اين مسئله كاملاً طبيعي است كه در اجلاسيه جديد مجلس خبرگان يكي از مهم ترين محورهاي آن دفاع و حمايت قاطعانه از مقام معظم رهبري است.

حجت الاسلام قره باغي عضو ديگر مجلس خبرگان رهبري هم گفت: حكم رهبر معظم انقلاب براي همه حتي مراجع تقليد نافذ است و مراجع عظام تقليد دستورات ايشان را اجرا مي كنند.
وي افزود: با توجه به اهميت كار خبرگان در حمايت از مواضع رهبر معظم انقلاب، اعضاي خبرگان هميشه پشت سر ايشان ايستاده اند.

آيت الله سيدمجتبي طاهري خرم آبادي، نماينده مردم ايلام در مجلس خبرگان نيز نقش اساسي اين مجلس را صيانت از جايگاه ولايت دانست و تأكيد كرد: دشمنان از ابتداي پيروزي انقلاب جايگاه ولايت را نشانه رفته و به دنبال تضعيف آن بوده اند و در مقابل آنها پشتيباني از ولايت فقيه و شخص رهبر معظم انقلاب اسلامي محور اصلي فعاليت هاي مجلس خبرگان بوده است.

وي با تأكيد بر اينكه اين نهاد در خصوص رهبري وظيفه نظارتي بر عهده ندارد، اظهار داشت: كميسيون تحقيق مجلس خبرگان در هر اجلاس گزارشي در خصوص احراز صفات و شرايط رهبري به اعضا ارايه مي كند كه اين گزارش در بيانيه پاياني هر نشست منعكس مي شود.

نماينده استان ايلام در مجلس خبرگان رهبري تأكيد كرد: دشمنان از ابتداي پيروزي انقلاب به اين نتيجه رسيدند كه ولايت فقيه و اسلام ستون اصلي اين نظام است و به همين خاطر همواره به اشكال گوناگون آن را مورد هجمه قرار داده اند.
طاهري خرم آبادي افزود: هر چند استكبار جهاني در پي شبهه افكني درباره ديدگاه ولايت فقيه است اما اين ديدگاه از نظر عامه مردم امري پذيرفته و مقدس است.

آيت الله «عبدالنبي نمازي» ديگر عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به محور بودن بحث حمايت از جايگاه ولي فقيه در اجلاس هشتم خبرگان گفت: همه وظيفه دارند براي پيشرفت كشور از رهبري حمايت كنند و اين موضوع فقط به نمايندگان مجلس خبرگان اختصاص ندارد. نمازي با تاكيد بر اينكه حمايت از مواضع رهبري وظيفه آحاد ملت است، تصريح كرد: در طول 30 سالي كه خبرگان هميشه نشست هايي را برگزار كرده اند، هميشه در فراز و نشيبها، حوادث، بحرانها، دوران دفاع مقدس، تحريم هاي خارجي و فتنه هاي داخلي و خارجي حامي و پشتيبان رهبر بوده اند.
وي هدف اصلي دشمنان نظام را تضعيف جايگاه رهبري خواند و گفت ملت ايران و خبرگان رهبري با حمايت هاي قاطع خود از رهبر معظم انقلاب و ولايت فقيه دسيسه ها و توطئه هاي دشمنان انقلاب را خنثي كرده اند.

آيت الله نمازي تقويت جايگاه رهبري را موجب استحكام نظام دانست و گفت: رمز ماندگاري انقلاب، نظام و ارزش هاي الهي نظام اسلامي ايران تبعيت كامل از رهنمودهاي رهبر و ولي امر است.
در پي اظهارات نسنجيده و اهانت آميز علي محمد دستغيب، نماينده شيراز در مجلس خبرگان عليه جايگاه ولايت فقيه، نمايندگان مجلس خبرگان ضمن انتقاد شديد از اين مواضع ضد ديني و دشمن پسند به حمايت از ولايت فقيه پرداختند.

آيت الله حبيب الله مهمان نواز نماينده مردم خراسان شمالي در مجلس خبرگان اظهار داشت: به نظر مي رسد كه دستغيب و امثال وي به دنبال اهدافي بودند كه وقتي به آن نرسيدند، امروز به دنبال مطرح كردن برخي مسايل حاشيه اي هستند.
وي اضافه كرد: اين افراد در جامعه نيز در انزواي كامل قرار دارند و مردم مقصود آنان از طرح چنين مسايلي را مي دانند و بر اين اساس مي بينيم كه براي برگزاري نماز عيد سعيد فطر پشت سر رهبر معظم انقلاب حضور ميليوني دارند.
آيت الله مهمان نواز موضع گيري و اظهارنظر اين نماينده استان فارس در خبرگان رهبري را حرف و موضوع جديدي ندانست و افزود: وي از ابتدا مسايلي را در مجلس خبرگان رهبري مطرح مي كرد كه هيچ يك از اين مسايل مورد تأييد اكثريت اعضاي خبرگان نبود.
وي اضافه كرد: در يكي از اجلاسيه هاي مجلس خبرگان رهبري ايشان مسايلي را مطرح كرد كه موجب موضع گيري اكثريت اعضاي خبرگان رهبري شد و اكثريت اعضا خواستار اخراج وي توسط هيأت رئيسه خبرگان شدند.

امام جمعه بجنورد گفت: البته رهبر معظم انقلاب اسلامي با دورانديشي و ظرفيت بالايي كه در پذيرش اظهارات مخالفان دارند، خبرگان رهبري را از اين كار منع كردند. آيت الله مهمان نواز افزود: البته وجود اختلاف نظر و سليقه درجامعه امري پذيرفته شده است ولي برخي به دنبال سوء استفاده از فضاي باز جامعه هستند.

«سيدمحمود علوي» نماينده مردم استان تهران در مجلس خبرگان هم با تأكيد بر حفظ شان و جايگاه ولايت فقيه به انتقاد از مواضع سخيف دستغيب پرداخت.
علوي تأكيد كرد: بيش از آنكه مردم ما بخواهند از طرح چنين مسايلي استفاده كنند، دشمنان از آن سوء استفاده خواهند كرد.
وي حركات اينچنيني را در تقابل با فلسفه تأسيس مجلس خبرگان توصيف كرد و گفت كه چنين حركت هايي خردگرايانه تلقي نمي شود.
نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه شهرستان قائم شهر هم در اين باره گفت: نامه سرگشاده دستغيب حرف هايي نادرست و مصداق باطل است.

حجت الاسلام والمسلمين علي معلمي افزود: به اين حرف هاي دشمن پسند نبايد بها داد و بايد آنها را رها كرد. وي ادامه داد: متأسفانه دستغيب گاهي اوقات تحت تأثيرالقائات افراد منحرف، حرف هايي را بيان مي كند كه مطابق با واقعيت و حقايق جامعه نيست.
نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري تصريح كرد: تعقيب كردن اين مساله نفعي براي كشور ندارد و بايد همگان تلاش كنيم در راستاي حفظ و تقويت نظام اسلامي گام برداريم.

حجت الاسلام معلمي اضافه كرد: در دوران كنوني كه كشور به سمت رشد و تعالي گام برمي دارد نبايد به اينگونه سخنان توجه كرد بلكه بايد بستر را براي توسعه و پيشرفت كشور هموار نماييم.

حسيني شاهرودي نماينده گلستان در مجلس خبرگان نيز با بيان اينكه ما وظيفه داريم از مقام ولايت دفاع و آن را حفظ نمائيم افزود: بايد كشور را آماده نگه داريم تا مردم كه ما نمايندگان آنها هستيم، مسأله ولايت را بپذيرند و در اين خصوص مشكلي نداشته باشيم.
وي تصريح كرد: همين مجلس خبرگان رهبري بود كه بعد از امام توانست بهترين فرد را به ملت معرفي نمايد و در واقع ايشان خلف صالح امام امت بوده اند.
نماينده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان تأكيد كرد: امروز وظيفه همه ما در اين مجلس، دفاع از مقام شاخص و والاي ولايت است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.