پنج‌شنبه 13 ژوئن 13 | 12:01

قانون مجازات جدید از دیروز لازم‌الاجرا شد

قانون مجازات اسلامی مصوب مجلس شورای اسلامی از 22 خرداد ماه امسال لازم الاجراست و در قزوین نیز عملیاتی می شود.


mojazatمعاون قضایی رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: قانون مجازات اسلامی مصوب مجلس شورای اسلامی از 22 خرداد ماه امسال لازم الاجراست و در قزوین نیز عملیاتی می شود.

مصطفی عبدالکریمی در این باره اظهارداشت: قانون مجازات اسلامی جدید مصوب اول اردیبهشت اما سال 92 کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اجرایی شده است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: این قانون 11 اردیبهشت امسال به تائید شورای نگهبان رسیده و مشتمل بر 728 ماده است که نسبت به قانون مجازات اسلامی گذشته 231 ماده آن افزایش یافته است.

عبدالکریمی با اشاره به ویژگی های این قانون تصریح کرد: مرتفع کردن خلاءهای موجود در قانون قبلی، شدت و قاطعیت در برابر جرائم سنگین، انعطاف و تخفیف مجازات در مقابله با جرائم سبک، برخورداری از بخشی مجزا تحت عنوان ادله اثبات در امور کیفری، پرداختن به موضوعات جدید مانند دیه اعضاء داخلی بدن از ویژگی های قانون جدی است.

این مسئول یادآورشد: قوانین و مقررات مغایر با قانون مجازات اسلامی جدید نسخ شده که از جمله آنها قانون مجازات اسلامی مصوب سال 70، قانون اقدامات تامینی و تربیتی مصوب سال 39 است که این قانون بصورت آزمایشی برای مدت پنج سال اجرا خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: