پنج‌شنبه 13 ژوئن 13 | 12:56
بیل کلینتون:

باید روند پیروزی‌های ایران در سوریه کند شود

کلینتون تاکید کرده است که آمریکا باید تلاش کند تا روند پیروزی‌های ایران، روسیه و حزب‌الله در سوریه کند شود و موازنه قوا از نو تعریف شود.


بیل کلینتونروزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست نوشت، بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا نیز همچون جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه، از باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا خواسته است که به‌طور جدی‌تر به کمک مخالفان حکومت سوریه بشتابد.

آن‌گونه که سایت پلتیکو نوشته است، کلینتون روز سه‌شنبه اظهار داشت که اوباما نباید خیلی به نظرسنجی‌ها اعتنا کند و باید برای پیروزی در سوریه وارد عمل شود. وی مدعی شد که نظرسنجی‌ها تنها بیانگر آن هستند که رئیس‌جمهور باید با احتیاط عمل کند.

کلینتون تصریح کرد: «من نمی‌گویم که رئیس‌جمهور باید دست به کارهایی بزند که مردم با آن مخالفند اما منظورم آن است که مردم در شرایط فعلی است که «نه» می‌گویند. کاری که آنها می‌کنند این است که چراغ زرد [نماد احتیاط] به دولت نشان می‌دهند، مبنی بر اینکه به‌خاطر خدا، مواظب باشد، به ما بگویید چه‌کار می‌خواهید بکنید، کاملا تفکر کنید و محتاط باشید.»

رئیس‌جمهور اسبق آمریکا به این نکته اشاره کرده که خواستار ورود نیروهای نظامی آمریکا به سوریه نیست بلکه خواستار تلاش اوباما برای تغییر موازنه قوا به‌نفع مخالفین مسلح است.

کلینتون تاکید کرده است که آمریکا باید تلاش کند تا روند پیروزی‌های ایران، روسیه و حزب‌الله در سوریه کند شود و موازنه قوا از نو تعریف شود.

وی همچنین مدعی است که آمریکا نباید تصور کند که سوریه هم به دردسری چون عراق و افغانستان برای این کشور تبدیل خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: