چهارشنبه 15 سپتامبر 10 | 11:09

پاکستان به اندازه مساحت انگلیس زیر آب رفته است

معاون جمعیت هلال احمر کشور وجود مین‌های کاشته شده توسط آمریکایی ها را از جمله مشکلات مردم پاکستان عنوان کرد و گفت: این مین‌ها تاکنون باعث کشته- مجروح و معلول شدن تعداد بسیاری از سیل زدگان شده است.


محمد جواد جعفریان معاون هلال احمر ایران در با اشاره به حجم کمکهای بشردوستانه ایران اسلامی به مردم پاکستان گفت: تا به حال ۱۲محموله با وزنی نزدیک به ۱۰۰۰تن از ایران به پاکستان ارسال شده که قریب ۷۵۰ تن آن شامل چادر، پتو، ظروغ، اقلام بهداشتی، دارو، بیمارستان و درمانگاه صحرایی، غذا و آب بوده که ۲ محموله آن زمینی و مابقی هوایی ارسال شده است.

وی ادامه داد: با مذاکراتی که با وزیر کشور و نمایندگان مقام معظم رهبری پس از سفر پاکستان داشتیم، قرار شد بخشی از این کمک ها به هلال احمر پاکستان تحویل داده شود و بخشی دیگر را نیروهای اعزامی کشورمان در منطقه «تته» در جنوب ایالت سند که بیشترین تخریب را داشته است مستقر سازند.

وی با بیان اینکه در مرحله اول۱۰۰۰ تن در ۱۵پرواز در بین مردم سیل زده پاکستان توزیع شد که ۱۰۰۰تن دیگر هم در برنامه هدف گذاری شده است با اشاره به هجوم مردم سیل زده به ایران تصریح کرد: فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گشتهای خود را در مناطق مرزی فعال کرده و هلال احمر هم آمادگی خود را اعلام نموده که در صورت حرکت و تجمع سیل زدگان در این مناطق، در داخل مرزهای میهنی کشور پاکستان اردوگاههایی برقرار کنند.

معاون جمعیت هلال احمر با اشاره به وضعیت بهداشتی سیل زدگان، این وضعیت را نامساعد توصیف کرد و ادامه داد:با خفه شدن۵میلیون راس دام، آبها به شدت آلوده شده و نوشیدن آب آلوده باعث بروز بیماریهای گوارشی شدید، عفونت، بیماریهای پوستی خطرناک به خصوص در کودکان و بانوان شده است که البته با خنک شدن هوا کاهش می یابد.

جعفریان همچنین وجود مین‌های کاشته شده توسط آمریکایی ها را از جمله مشکلات مردم پاکستان عنوان کرد و گفت: این مین‌ها تاکنون باعث کشته- مجروح و معلول شدن تعداد بسیاری از سیل زدگان شده است. آخرین آمار حکایت از این دارد که تعداد کشته های سیل پاکستان کمتر از ۲۰هزار نفر بوده است.

وی افزود: پاکستان به اندازه مساحت کل انگلستان در آب فرورفته است، خسارات وارده به این مرز و بوم تا سالهای سال قابل جبران نخواهد بود. این امر در حالیست که پاکستان شریک نظامی آمریکا بوده اما دولت امربکا که مدافع دولت مرکزی این کشور است ترجیح می دهد فقر و بیماری در بین مردم سیل زده باقی بماند.

وی در پایان با تشکر از مردم کشورمان گفت: تا به حال کمکهای مردمی نزدیک به ۱۶میلیارد کمک نقدی و ۴۰۰تن کمک غیر نقدی داشته ایم. کشور ما از اولین کشورهایی بوده است که محموله های کمکی را به دست مردم سیل زده رسانده است. امیدواریم که مردم هرچه بیشتر در این امر خطیر یاریگر هلال احمر باشند تا بتوانیم کمکی در شان نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.