جمعه 14 ژوئن 13 | 22:07

استفاده از حیوانات در سیرک ممنوع شد

پارلمان کلمبیا با تصویب قانونی در راستای حمایت از حقوق حیوانات، استفاده از انواع حیوانات در سیرک های این کشور را ممنوع اعلام کرد.


سیرکپارلمان کلمبیا با تصویب قانونی در راستای حمایت از حقوق حیوانات، استفاده از انواع حیوانات در سیرک های این کشور را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، سایت رسمی پارلمان کلمبیا امروز (جمعه) نوشت: بنا بر تصویب نمایندگان پارلمان، از این به بعد، استفاده از انواع حیوانات داخلی و خارجی در کلیه سیرک های ثابت و سیار ممنوع خواهد بود.

در این قانون، دو سال به دارندگان سیرک ها فرصت داده شده تا برنامه های خود را با قانون جدید تطبیق دهند و حیوانات مورد استفاده را به مقامات یا باغ وحش ها تحویل دهند و یا به زادگاه اصلی آنان باز گردانند.

به گفته سناتور کاملیو سانچز، هدف از این قانون، حمایت از حیوانات در برابر رفتارهای «وحشیانه»ای است که در اجرای برنامه های سیرک ها در معرض آن قرار می گیرند.

گفتنی است، در کلمبیا که از کشورهای دارای زبان و فرهنگ اسپانیایی است، از مدت ها پیش برنامه های گسترده ای برای مقابله با گاو بازی به اجرا در آمده است و شهرداری پایتخت این کشور از سال گذشته اجرای این مسابقه در میدان اصلی گاوبازی شهر را متوقف کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: