پنج‌شنبه 16 سپتامبر 10 | 11:45

اقیانوس نیاز سیل‌زدگان پاكستانی تو را می‌طلبد

در مسئله سیل ویرانگر پاکستان حجم كمك‌های ما هر چه باشد، اندكی است در برابر اقیانوس نیاز سیل‌زدگان پاكستانی، اما باید در این موقعیت خطیر، براساس اخوت اسلامی به وظیفه خویش عمل كنیم و به یاری این برادران و خواهران مصیبت‌زده بشتابیم


تریبون مستضعفین- ایران اسلامی همواره به عنوان ام القرای جهان اسلام و الگویی برای سایر کشورها و ملت‌های مسلمان در دنیای اسلام شناخته شده است. قطعاً رسیدن به چنین جایگاهی در افکار عمومی جهان جز با توجهات ویژه امام خمینی (ره) از همان روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی  به عنوان ولی امر مسلمین به حوادث دنیای اسلام امکان پذیر نبوده است.

بعد از رحلت امام خمینی (ره) هم رهبر معظم انقلاب اهتمام ویژه‌ای به پیگیری مسائل جهان اسلام  داشته و دارند و پیام‌ها و بیانات ایشان در دوره‌های مختلف و اتفاقات گوناگون دنیای اسلام و بالتبع آن اقدامات مرتبط مردم و مسئولین جمهوری اسلامی، گواه روشنی از اهتمام و پیگیری ایران نسبت به سرنوشت سایر کشورهای اسلامی بوده است.

رهبر معظم انقلاب در این باره می‌فرمایند: «ملت عزيز ما خوشبختانه يك الگوست در اين جهت؛ يك نمونه است. ملت ما بيدار است؛ ملت ما متحد است؛ ملت ما مسائل جهانى را با علاقه و دلسوزى دنبال ميكند؛ به مسائل دنياى اسلام مى‌پردازد؛ درباره‌ى آنها موضع مي‌گيرد»

قطعاً می‌توان نمونه‌ی بارز موضع‌گیری و پیگیری مسائل و مشکلات دنیای اسلام توسط مسئولین و مردم ایران را مسئله فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام دانست که بانحای مختلف درباره حوادثِ تلخ اتفاق افتاده در این گوشه از جهان موضع‌گیری کرده‌اند. بی تردید اگر حضور شکوهمند و مستمر مردم ایران در راهییمایی سالانه روز قدس نبود، مسئله‌ی فلسطین امروزه کاملاً از اذهان فراموش شده بود و سران استکبار به هدف خود که همانا حذف فلسطین و یهودی‌سازی کامل سرزمین های اشغالی بود رسیده بودند.

اما امروزه آنچه به عنوان «فوری ترین» مسئله‌ی جهان اسلام شناخته می‌شود مسئله‌ی سیل پاکستان و کمک‎رسانی به مردم مظلوم و مسلمان این کشور است که ایران اسلامی باید همچون سایر مسائل دنیای اسلام به این مسئله هم اهتمام ویژه نشان دهند. اگرچه پس از وقوع این فاجعه‌ی عظیم و با تأکیدات و پیام رهبری معظم انقلاب، تاکنون کمک‌هایی از سوی دولت و مردم ایران به این کشور صورت گرفته است اما حجم خسارت‌ها و مصیبت‌های وارده بر مردم این کشور می‌طلبد که کمک‌های بیشتری از سوی تک تک مردم ایران صورت گیرد.

رهبری معظم انقلاب در این باره می‌فرمایند: «حجم كمك‌های ما هر چه باشد، اندكی است در برابر اقیانوس نیاز سیل‌زدگان پاكستانی، اما باید در این موقعیت خطیر، براساس اخوت اسلامی به وظیفه خویش عمل كنیم و به یاری این برادران و خواهران مصیبت‌زده بشتابیم»

نکته‌ای که در این برهه‌ی حساس از زمان نباید فراموش کنیم این است که مسائل حاشیه‌ای جهان اسلام نباید ما را از مسئله‌ى اول دنياى اسلام  که همانا فلسطین و نیز فوری‌ترین آن که سیل پاکستان است غافل کند.

اهانت جنون‌آمیز و نفرت‌انگیز و مُشمئزكننده به قرآن مجید در كشور آمریكا اگرچه دل هر مسلمانی را به درد آورد و موجی از خشم و نفرت را در جهان برانگیخت اما  نباید جای خود را به مسائل اصلی و فوری جهان اسلام بدهد. در این باره رهبری معظم انقلاب در تشریح اهداف پشت پرده این اقدام می‌فرمایند:

« هدف از اقدام نفرت‌انگیز اخیر آن است كه از سوئی مقابله با اسلام و مسلمانان در جامعه‌ی مسیحی به سطوح همگانی مردم كشیده شود و با دخالت كلیسا و كشیش، رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه‌ئی از تعصبات و تعلقات دینی بیابد، و از سوی دیگر ملت‌های مسلمان را كه از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‌دار می‌شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازد.»

جا دارد مسلمان جهان بویژه مردم عزیز ایران ضمن هوشیاری و موقیعت شناسی در مقابل این اقدامات اهانت آمیز از وظیفه‌ی اصلی خود نیز غافل نشوند. چرا که فوری‎ترین وظیفه‌ی تک تک ما ایرانیان امروز کمک به سیل زدگان پاکستان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.