پنج‌شنبه 16 سپتامبر 10 | 11:17

اگر سلمان‌ رشدى توبه كند و زاهد گردد وظیفه چیست؟‌

سلمان رشدى اگر توبه كند و زاهد زمان هم گردد، بر هر مسلمان واجب است با جان و مال تمامى همّ خود را به كار گيرد تا او را به دَرك واصل گرداند.


حكم اعدام و قتل سلمان رشدى، به مسلمانان جهان‏

بسمه تعالى‏
إنا للَّه و إنا إليه راجعون‏
به اطلاع مسلمانان غيور سراسر جهان مى‏رسانم مؤلف كتاب «آيات شيطانى» كه عليه اسلام و پيامبر و قرآن، تنظيم و چاپ و منتشر شده است، همچنين ناشرين مطلع از محتواى آن، محكوم به اعدام مى‏باشند. از مسلمانان غيور مى‏خواهم تا در هر نقطه كه آنان را يافتند، سريعاً آنها را اعدام نمايند تا ديگر كسى جرأت نكند به مقدسات مسلمين توهين نمايد و هر كس در اين راه كشته شود، شهيد است ان شاء اللَّه. ضمناً اگر كسى دسترسى به مؤلف كتاب دارد ولى خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفى نمايد تا به جزاى اعمالش برسد.
و السلام عليكم و رحمة اللَّه و بركاته.
روح اللَّه الموسوی الخمينى‏

صحيفه امام، ج‏21، ص: 263
زمان: 25 بهمن 1367/ 7 رجب 1409
مكان: تهران، جماران‏
مخاطب: مسلمانان جهان‏

اطلاعيه دفتر امام در وجوب قتل سلمان رشدى و عدم امكان توبه
بسمه تعالى‏
رسانه‏‌هاى گروهى استعمارى خارجى به دروغ به مسئولين نظام جمهورى اسلامى نسبت مى‏دهند كه اگر نويسنده كتاب آيات شيطانى توبه كند حكم اعدام درباره او لغو مى‏گردد. امام خمينى- مدّ ظلّه- فرمودند:
اين موضوع صد در صد تكذيب مى‏گردد. سلمان رشدى اگر توبه كند و زاهد زمان هم گردد، بر هر مسلمان واجب است با جان و مال تمامى همّ خود را به كار گيرد تا او را به دَرك واصل گرداند.
حضرت امام اضافه كردند:
اگر غير مسلمانى از مكان او مطلع گردد و قدرت اين را داشته باشد تا سريعتر از مسلمانان او را اعدام كند، بر مسلمانان واجب است آنچه را كه در قبال اين عمل مى‏خواهد به عنوان جايزه و يا مزد عمل به او بپردازند.

صحيفه امام، ج‏21، ص: 268
زمان: 29 بهمن 1367/ 11 رجب 1409
مكان: تهران، جماران‏
مخاطب: ملت مسلمان ايران و مسلمانان جهان‏

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.