جمعه 17 سپتامبر 10 | 12:59

محاکمه 5 فرانسوی خواهان تحریم کالای اسرائیلی

محاکمه پنج فرانسوی در شهر میلوز فرانسه که خواهان تحریم کالاهای اسرائیلی تولید شده در شهرکها شده اند، آغاز شد. سازمانهای طرفدار اسرائیل علیه این پنج نفر به اتهام ترویج خشونت و نژاد پرستی اقامه دعوی کردند.


محاکمه پنج فرانسوی در شهر میلوز فرانسه که خواهان تحریم کالاهای اسرائیلی تولید شده در شهرکها شده اند، آغاز شد. سازمانهای طرفدار اسرائیل علیه این پنج نفر به اتهام ترویج خشونت و نژاد پرستی اقامه دعوی کردند.

درخواست کنندگان تحریم کالاهای اسرائیلی می گویند هدف از برنامه آنها فشار بر اسرائیل است.

فریده و محمد و علی و اندری و جک پنج فرانسوی مسلمان و غیر مسلمان هستند که یک سال پیش درباره یک موضوع یعنی مخالفت با سیاست اسرائیل از طریق دعوت به تحریم کالاهای این رژیم به توافق دست یافتند. آنها امروز پس از متهم شدن به کینه توزی و نژادپرستی به دادگاه میلوز فراخوانده شده اند.

در این گزارش با نشان دادن تصاویر تجمع طرفداران تحریم رژیم صهیونیستی که در حمایت از این پنج درخواست کننده تحریم این رژیم تجمع کرده اند، آمده است : این تجمع در برابر دادگاه با هدف حمایت ازاین پنج نفر سازماندهی شد و برخی از شرکت کنندگان در این تجمع پارچه نوشته هایی در دست داشتند که نوشته بود: من نیز کالاهای اسرائیلی را تحریم می کنم. جک بالوی یکی از درخواست کنندگان تحریم اسرائیل که دادگاه وی را فرا خوانده است می گوید: دولت اسرائیل دهها سال است که قوانین بین المللی و حقوق اساسی ملت فلسطین را نقض می کند و در واکنش به ناتوانی جامعه بین المللی، شماری از شهروندان برنامه ای را برای تحریم و توقف سرمایه گذاری و درخواست برای مجازات اسرائیل آغاز کردند، ما در شهر میلوز خواهان فشار بر اسرائیل هستیم تا به حقوق فلسطینی ها احترام بگذارد.

در ادامه این گزارش آمده است: متهمان که مورد حمایت فعالان سیاسی وحقوقی و شهروندان قرار دارند، با درخواست انجمن بین المللی مخالف نژاد پرستی و یهودی ستیزی بر ضد آنها به مقابله برخاسته اند. وکلای این انجمن خواستار مجازات پنج نفر از طریق اجرای قانون برضد آنها شده اند و تاکید می کنند این افراد مرتکب جرم تبعیض نژادی شده اند که به مردم اسرائیل و تولیدات آنها ضربه وارد می کند.

رادولف کان وکیل انجمن بین المللی ضد نژاد پرستی و یهودی ستیزی” می گوید : تحریم از نظر حقوقی ممنوع است و این افراد نژادپرستی و کینه توزی را ترویج می کنند.

در ادامه این گزارش آمده است : وکلای متهمان این مساله را سیاسی می دانند . توما ویتریر یکی از وکلای مدافع متهمان می گوید : متاسفانه ما همیشه همین مسائل را می شنویم، ما تاکید می کنیم کسانی که ما از آنها حمایت می کنیم هیچ خصومتی با یهودیت ندارند، آنها فقط اعتراض سیاسی دارند و ابزار آنها بر ضد سیاست اسرائیل در مناطق اشغالی، درخواست برای تحریم است.

در این گزارش آمده است : این پرونده گشوده شده و آغاز بررسی آن به بیست و نهم نوامبر آینده موکول شده است.در تمام تظاهرات ضد اسرائیلی، همواره شعار تحریم و توقف تجاوزگری یا اشغالگری سر داده می شود.

در پایان این گزارش آمده است : تحریم، برخی هنگامی که از این مساله زیاد صحبت می شود بر موج آن سوار می شوند ولی هنگامی که امور آرام شد از آن پیاده می شوند گویی هیچ چیزی وجود نداشته است، آنها می گویند که تغییر و تحریم سخت است، در حالی که برخی عملا خواستار تحریم شده اند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.