جمعه 21 ژوئن 13 | 10:50

رونمایی از جدیدترین اثر امام موسی صدر

کتاب «روح تشریع در اسلام»، از آثار امام موسی صدر با حضور آیت‌الله اعرافی، رئیس جامعة المصطفی العالمیة، ساعت 17 روز یکشنبه دوم تیرماه 1392 در مؤسسهٔ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در تهران رونمایی می‌شود.


امام موسی صدرکتاب «روح تشریع در اسلام»، از آثار امام موسی صدر با حضور آیت‌الله اعرافی، رئیس جامعة المصطفی العالمیة، ساعت 17 روز یکشنبه دوم تیرماه 1392 در مؤسسهٔ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در تهران رونمایی می‌شود.

امام موسی صدر در این جستار، مسائل فلسفهٔ فقه را بررسی کرده است و کوشیده است تا دو مسئلهٔ اساسی را تببین کند که عبارت‌اند از «تفاوت قوانین بشری و الهی» و «نسبت قوانین الهی و شریعت با تحول جهان و انسان.» استاد محمد ابوزهره، شیخ محمد خاطر، دکتر احمد الشرباصی، دکتر عمر فروخ، دکتر محمد غزالی، استاد احمد حمانی، استاد ادریس الکتانی، استاد مصطفی الرزقاء، مولود قاسم نایت بلقاسم، شیخ سلیمان داود بن یوسف و استاد زینب الغزالی الجبیلی، دکتر صبحی صالح و دکتر محمود منصور اساتید و پژوهشگرانی هستند که نقد و نظرشان در کتاب منتشر شده است.

همچنین در بخش پایانی کتاب، پرسش و پاسخ دانشجویان دربارهٔ مسائل مطرح شده در کنفرانس از جمله، «پایبندی به دین در جهان امروز»، «مسئلۀ اجتهاد»، «ازدواج با غیرمسلمانان»، «مسائل طلاق»، «حقوق زنان» و «مسئلۀ ربا» آمده است. «روح تشریع در اسلام» با ترجمهٔ موسی اسوار و احمد ناظم، اخیراً به همت انتشارات مؤسسهٔ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در 1500 نسخه با قیمت 7000 تومان منتشر شده است.

«نقش امام موسی صدر در تحولات لبنان و ارتقای جایگاه شیعیان»

«نقش امام موسی صدر در تحولات لبنان و ارتقای جایگاه شیعیان» اثر محمدرضا طیرانی نیز نام اثر دیگری است که به همت انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) در سال جاری نوبت نشر قرار گرفته است. این اثر با هدف ارائه تصویری کامل و جامع از ابعاد نهضت امام موسی صدر، رهبر ایرانی شیعیان لبنان تألیف شده است.

مولف این اثر بر آن است که وجود ابعاد سه‌گانه و انسجام و هماهنگی ویژه میان آن‌ها، عامل اصلی موفقیت و پیروزی نهضت امام موسی صدر بود که منجر به تحول و ارتقاء جایگاه شیعیان لبنان شد. در این پژوهش تلاش شده به این سوال پاسخ داده شود که «این ابعاد سه گانه چیست و هرکدام دارای چه کارکردهایی بوده‌اند؟».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.