شنبه 22 ژوئن 13 | 14:30

«فیض‌بوک»؛ بخوانید و بخندید

از جمله نقاط قوت این کتاب نسبت به مجموعه شعرهای دیگر ناصرفیض سادگی بیان و مطلب است. در این مجموعه شاعر خیلی راحت حرف خود را می زند و بار طنز بیشتری نیز نسبت به اشعار گذشته ناصر فیض دارد. در کل می توان گفت اختلاف فاحش این اثر با دیگر آثار به شدت محسوس است و خواننده به راحتی متوجه تغییرات زیاد آن با دیگر آثار وی می شود.


کتاب فیض بوک با 70 شعر ، سروده‌های سه سال اخیر ناصر فیض است این مجموعه شعر طنز در برگیرنده مضامین اجتماعی و سیاسی است که با نگاهی انتقادی به نگارش در آمده است. در برخی شعر های او این انتقادهای تند سیاسی به شیوه طنز و خیلی راحت بیان شده است که حتی نقدشده گان را نیز به خنده وا می دارد.

فیض بوک

از جمله نقاط قوت این کتاب نیست به مجموعه شعرهای دیگر ناصرفیض سادگی بیان و مطلب است. در این مجموعه شاعر خیلی راحت حرف خود را می زند و بار طنز بیشتری نیز نسبت به اشعار گذشته ناصر فیض دارد. در کل می توان گفت اختلاف فاحش این اثر با دیگر آثار به شدت محسوس است و خواننده به راحتی متوجه تغییرات زیاد آن با دیگر آثا وی می شود.

ناصر فیض از تفاوت فیض بوک با دیگر آثارش چنین می گوید: از تفاوت‌هایی که “فیض بوک” با دو کتاب قبلی من دارد، می‌توان به یک دست بودن آن اشاره کرد، در “املت دسته‌دار” تجربه‌های مختلفی وجود داشت و مجموعه شعرهایی که در طول سالیان در کنار هم جمع کرده‌بودم، وجود داشت. در “نزدیک ته خیار” هم مصاحبه‌ها و نثرهایی که در روزنامه‌ نوشته‌بودم، جمع‌آوری شده بود، حتی شعرهای دوست داشتنی من در املت دسته دارف دوباره تکرار شده‌بود، اما در ” فیض بوک ” فضای انتقادی بیشتری دیده می‌شود، هرچند که ردپای‌‌ همان آدم قبلی در این کار هم وجود دارد.

این کتاب با قیمت ۹۹۰۰۰ ریال چاپ و در بازار موجود است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: