شنبه 18 سپتامبر 10 | 15:05

چه مبلغی باید به سیل زدگان پاکستان کمک شود؟

طبق گفته نخست وزیر پاکستان سیل در این کشور 43 میلیارد دلار خسارت به پاکستان زده است. این میزان خسارت حدود یک چهارم کل نقدینگی کشور ماست، که طبعا از عهده یک کشور بر نمیاد، علی الخصوص اینکه در آستانه فصل سرما هم هستیم.


تریبون مستضعفین- طبق گفته‌ی نخست وزیر پاکستان سیل در این کشور 43 میلیارد دلار خسارت به پاکستان زده است. این میزان خسارت حدود یک چهارم کل نقدینگی کشور ماست، که از عهده یک کشور بویژه پاکستان بر نمی‌آید و طبیعتاً تبعات آن سال‌ها با پاکستانی‌ها خواهد بود، علی الخصوص اینکه در آستانه‌ی فصل سرما هم هستیم … .

ما در ایران حدود 17 میلیون خانوار داریم . اگر بدلیل مشکلاتِ مالی برخی از آن‌ها، فقط 10 میلیون خانوار را در نظر بگیریم و فرض کنیم هر خانوار حداقل 50 هزار تومان کمک کند رقمی معادل نیم میلیارد دلار خواهد شد که البته رقم بزرگی خواهد بود ولی در مقابل 43 میلیارد دلار یعنی کمی بیشتر از یک درصد! حتی اگر ده کشور اسلامی هم به این مساله بپیوندند نهایتاً به ده درصد خواهد رسید !
این اعداد و ارقام را برای ان ذکر کردیم که عمق فاجعه مشخص شود.

پس می‌طلبد که کمک‌ها پرحجم و مستمر باشد و مقطعی نباشد (مثلا ماهیانه) و در ابتدا هم باید به زیرساخت‌ها توجه بشود تا خود مردم پاکستان بتوانند بخشی دیگر را جبران کنند. چرا که حادثه سیل پاکستان فرصت مغتنمی شده است تا غربی‌هایی که از دولت فعلی دل خوشی ندارند از این وضعیت سوء استفاده کنند.

یکی از راه های کمک به مردم پاکستان از طریق درگاه اینترنتی کمیته امداد با کارتهای عضو شبکه شتاب است. http://www.emdad.ir/epay

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.