دوشنبه 01 جولای 13 | 13:05

این موارد منجر به اخراج کارکنان پلیس می‌شود

فرمانده نیروی انتظامی موارد اخراج کارکنان از سازمان را اعلام کرد و گفت: رشوه، تبانی با قاچاقچیان و … از تخلفات غیر قابل چشم پوشی است و مأمور متخلف از سازمان اخراج می شود.


سردار اسماعیل احمدی مقدم در همایش سراسری معاونان نیروی انسانی با اشاره به راه اندازی قرارگاه باقرالعلوم در ناجا، گفت: این قرارگاه به منظور شایسته سالاری در بین کارکنان نیروی انتظامی است به نحوی که باید بسترهای لازم بمنظور تقویت استعدادهای کارکنان را فراهم کنیم.

او گفت: در این قرارگاه باید بسترهای لازم جهت رسیدن به پلیس شایسته آماده شود؛ پلیس شایسته تنها در پلیس حرفه گرا، دارای منزلت اجتماعی، فناوری نوین، تجهیزات مدرن و … تعریف نمی شود بلکه باید انسانی بواقع متعهد و شایسته باشد.

احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود درباره آینده کارکنان این سازمان، اظهار داشت: هرکدام از درجه داران امروز، فرماندهان فردا هستند که با کفایت و کاردانی خود به این مقام دست می یابند.

وی با تاکید بر مهندسی نیروی انسانی، گفت: در این مهندسی باید بدانیم چه کسی را و در کدام رده جذب کنیم، گاهی اوقات مشاهده می شود فردی که برای رده ای استخدام می کنیم، فاقد استعداد است بنابراین باید حین جذب افراد، استعدادیابی نمائیم.

فرمانده ناجا تاکید کرد: در صورتی که استخدام بی رویه و براساس منطق سازمانی نباشد آثار سوء آن را در سازمان مشاهده می کنیم.

تاکید بر حرفه و مهارت محوری در سازمان

مقدم با اشاره به اینکه درجات در نیروی انتظامی باید نوعی رقابت میان کارکنان ایجاد کند، گفت: قوانین ما درجه محور است در حالیکه باید حرفه و مهارت محوری جای آن را بگیرد، بنابراین باید در سازمان مهارت ها و نه درجات، حرف اول را بزنند.

وی درخصوص نحوه افتتاح و چینش ساختار پلیس فتا، گفت: از پلیس سایبری کشورهای مختلف بازدید کردیم و هم اکنون با توجه به اینکه مدت کوتاهی از تاسیس این پلیس در کشور ما می گذرد شاهد ثبت رکوردهای بالای کشف پلیس فضای مجازی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هستیم.

احمدی مقدم درباره نظام ارزیابی، اظهارداشت: این نظام باید قاطعانه بوده و به آن پایبند باشیم، نباید نمرات ارزیابی کارکنان برخلاف واقع داده شود بلکه سنجش ها دقیق صورت گیرد؛ ابزارهای سنجشی باید متناسب با نیازهای روز سازمان باشد.

موارد اخراج کارکنان ناجا

این مقام ارشد انتظامی به سختگیری های بی مورد در تنبیهات و بی رحمی در کمیسیون های انضباطی اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی مکانی برای اصلاح و تربیت نیست؛ نباید برای خطاهای کوچک کارکنان که قابل اغماض است، پرونده تشکیل داد و آنها را به دادگاه معرفی کرد بلکه باید آنان را تأدیب کرد، اما برخی از خطاها مانند رشوه، تبانی با قاچاقچیان و … تخلفات غیر قابل چشم پوشی است ومأمور متخلف از سازمان اخراج می شود.

احمدی مقدم بر مدیریت نظام تشویق و تنبیه تاکید کرد و گفت: باید این نظام اصولی شود.

آموزش سربازان باید استانی شود

وی در خصوص دوره آموزشی سربازان، گفت: آموزش سربازان باید استانی شود و مراحل مقدماتی این تصمیم در ستاد کل نیروهای مسلح در حال پیگیری است، باید بدانیم که خوشبختانه آموزش در استان ها اصولی است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در حال حاضر، سربازان برای فراگیری آموزش باید مسافت های زیادی را طی کنند و پس از آن وقتی به استان محل خدمت خود اعزام می شوند با اقلیم و فرهنگ آن مکان سازگاری ندارند و باید دوباره دوره های آموزشی را طی کنند؛ براساس مذاکره صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح، نیروی انتظامی در خواست کرد تا از شمول متمرکز بودن مراکز آموزشی خارج شود البته این پرسه زمانی طولانی را طی می کند.

فرمانده ناجا افزود: باید در هر استان، مجتمع و مراکز آموزشی وجود داشته باشد و اگر این امر برای تمام استان ها میسر نیست، برخی از استان های کشور محور قرار گیرند.

باید کارکنان بتوانند ادامه تحصیل دهند

احمدی مقدم در خصوص فعالیت موسسه علمی- کاربردی در نیروی انتظامی، گفت: خوشبختانه مجوز این موسسه اخذ شده و کارکنان می توانند متناسب با نیازهای سازمان به صورت پیوسته، شبانه، روزانه و پودمانی به ادامه تحصیل بپردازند؛ این یک نظام منسجم برای پاسخگویی به نیازهای سازمان و وابسته به دانشگاه علوم انتظامی است.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر، اگر کارکنان ما بخواهند تحصیل کنند، جلوی آنان گرفته می شود، در حالیکه باید اجازه دهیم در صورت عدم خدشه به فعالیت های آنها در سازمان، به تحصیل خود ادامه دهند؛ اینجانب مخالف کسانی هستم که با تحصیل کارکنان ممانعت می کنند.

فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی افتخار می کند نظام خدماتی خوبی را ارائه می دهد و در این راستا هیچ رقیبی ندارد. خوشبختانه ناجا تنها سازمانی است که هیچ بدهکاری به کارکنان خود ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: