یکشنبه 19 سپتامبر 10 | 20:08

موضوعات آینده برنامه «راز» در گفتگو با نادر طالب‌زاده

می خواستیم در برنامه به سمت بانکداری اسلامی و بیان لقمه حلال برویم که چطور یکسری از مسوولان در گوشه‌ای یک شبه میلیاردر شدند و چرا افراد انقلابی چپ‌گرا از تکاپو و نفس افتادند، آن لقمه حلال چه شد و بانکداری اسلامی کجا رفت؟


نادر طالب‌زاده مجری برنامه «راز» در خصوص حرف‌هایی که در این برنامه مطرح شده بود به خبرنگار رادیو و تلویزیون برنا گفت: من تمام حرف‌هایم را در برنامه زده‌ام و حرف بیشتری برای بیان ندارم، حرف‌هایم را از سی سال پیش زده‌ام و طی این سال‌ها حدود 20 مصاحبه هم در این باره انجام داده‌ام.

وی در ادامه افزود: این حرف‌ها را به رییس سابق صدا و سیما زدم، ولی متاسفانه به آن توجه نشد و در ادامه به رییس فعلی هم تاکید کردم.

مجری مستند ساز و برنامه «راز» با بیان اینکه این بحث‌ها به زمان شهید آوینی بر می‌گردد، اظهار داشت: از زمان شهید آوینی بحث بر سر این مسأله بود که وظیفه رسانه چیست و بر این اساس به علی لاریجانی پیشنهاد کردم که تلویزیون برنامه‌های زنده گفت‌وگو محور بگذارد
طالب زاده با اشاره به این مسئله که رسانه مکان تعارف نیست بیان داشت: ما در تعارف هستیم و رسانه مکان تعارف نیست، رسانه فضای نوگری و نو به نو شدن است و همه گروه‌هایی که با ما سر دشمنی دارند، عکس العمل بحثی است که انقلاب اسلامی آن را به وجود آورده و کسی که حادث و عمل است باید مبتکر باشد ولی متاسفانه در فضای رسانه فعال نیستیم.
تا بتوانیم جامعه را نقدوتحلیل کنیم و این سبک برنامه سازی با برنامه «شباهنگام» از شبکه 5 آغاز شد.

وی ادامه داد: ولی متأسفانه این نوع برنامه‌ها به سمت احتیاط، تعارف، سانسور مستقیم و ملاحظات سیاسی رفت، اما برنامه «راز» توانست یک مقدار جو حاکم را تغییر دهد.

طالب زاده با اشاره به این مسأله که رسانه جای تعارف نیست، بیان داشت: رسانه فضای نوگرایی و نو به نو شدن است و همه گروه‌هایی که با ما سر دشمنی دارند، عکس العمل بحثی است که انقلاب اسلامی آن را به وجود آورده و کسی که حادث و عامل است، باید مبتکر باشد. ولی متأسفانه در فضای رسانه فعال نیستیم.

وی با تأکید بر حجم بالای هجوم رسانه‌ای بر علیه جمهوری اسلامی، گفت: رسانه‌های خارجی در ابتدا مطالب را به‌صورت زیر نویس فارسی و بعد دوبله ارایه کردند و قرار است 5 شبکه این حجم اطلاعات را به مخاطب ایرانی ارایه دهد. اگر ما برنامه جدی نسازیم، سیل ما را با خود خواهد برد و ما متأسفانه در اثر حرکت رسانه‌ای غرب، به تکاپو برای فعالیت افتاده‌ایم.

کارگردان فیلم سینمایی «مسیح» افزود: از طرفی برنامه‌سازان ما برای ساخت برنامه، تلاش و زمان بسیاری را هزینه می‌کنند، ولی برنامه‌هایشان در ساعتی پخش می‌شود که کمترین تماشاگر را دارد، خب طبیعی است که دیگر برنامه ساز، سراغ طرح چنین مسائلی نمی‌رود.

طالب زاده نوآوری در مسائل واقعی را مقدم بر قصه‌پردازی دانست و عنوان کرد: متأسفانه همه توجه‌ها به مسائل داستانی و قصه‌پردازی جلب شده، ما مسائل واقعی را زیر
وی در پایان درخصوص ادامه برنامه «راز» خاطر نشان کرد: در خصوص ادامه برنامه حرف‌هایی زده شده است ولی هنوز هیچ چیز قطعی نیست و معلوم نیست ادامه برنامه از کدام شبکه پخش شود.

این مستندساز به گوشه‌ای از مسائل طرح نشده در این برنامه اشاره کرد و گفت: می خواستیم در برنامه به سمت بانکداری اسلامی و بیان لقمه حلال برویم که چطور یکسری از مسوولان در گوشه‌ای یک شبه میلیاردر شدند و چرا افراد انقلابی چپ‌گرا از تکاپو و نفس افتادند، آن لقمه حلال چه شد و بانکداری اسلامی کجا رفت؟

طالب‌زاده ادامه داد: با توجه به فتوای برخی از مراجع، این سبک بانکداری خلاف اسلام است، حال این مسائل را چه کسی باید مطرح کند؟ ولی وظیفه رسانه این شده که تنها به تبلیغ بانک‌ها بپردازد.

وی خاطرنشان کرد: برای فقر زدایی در این مملکت چه اتفاقی افتاده؟ در جامعه ما 30 درصد فقیر وجود دارد و چرا به این قشر در جامعه رسیدگی نشده است.

طالب زاده در خصوص زمان پخش برنامه اظهار داشت: این برنامه به دلیل ماه مبارک رمضان زمانی پخش شد که تعداد زیادی از مردم خواب بودند، ولی زمانی که سومین برنامه را پشت سر گذاشتیم، مخاطب، برنامه را شناخت و پای آن نشست.

وی در پایان درباره ادامه برنامه «راز» خاطر نشان کرد: در خصوص ادامه برنامه حرف‌هایی زده شده است، ولی هنوز هیچ چیز قطعی نیست و معلوم نیست ادامه برنامه از کدام شبکه پخش شود.

Comments are closed.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.