چهارشنبه 10 جولای 13 | 16:12

طرح ویژه پلیس برای برخورد با روزه‌خواری

همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان، پلیس پایتخت طرح ویژه برخورد با تظاهر به روزه‌خواری را آغاز کرد.


سردار حسین ساجدی‌نیاسردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ  با اشاره به بحث اقدامات در نظر گرفته شده همزمان با ماه مبارک رمضان برای اماکن عمومی گفت: تسهیلات ویژه‌ای برای اغذیه‌فروشان و آب‌میوه‌فروشان، طباخی و حلیم‌فروشی در نظر گرفته شده است. بدین صورت که این صنوف می‌توانند از اذان مغرب تا اذان سحر به فعالیت‌های صنفی خود ادامه داده و در طول این مدت باز هستند.

وی افزود: همچنین با اشاره به موافقت صورت گرفته برای اکران فیلم‌ها در سینماهای پایتخت از اذان مغرب تا اذان صبح در ماه رمضان گفت: بر این اساس پلیس تامین امنیت و روانسازی ترافیکی را در اطراف سینماهایی که برای آنها در این طرح مجوز صادر شده است در این مدت بر عهده خواهد داشت.

سردار حسین رحیمی، رییس پلیس راهور تهران نیز روز گذشته از کاهش یک ساعته طرح زوج و فرد در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و با اشاره به تسهیلات ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همزمان با ماه مبارک رمضان با بیان اینکه اجرای طرح برخورد با تظاهر به روزه‌خواری رانندگان و ایجاد آلودگی صوتی همچون سال‌های گذشته در ماه رمضان امسال نیز دستورکار است، افزود: در جهت تسهیل ترافیکی و تامین نظم و ایمنی عبور و مرور و جلوگیری از تراکم بار ترافیکی در معابر، تقاطع‌ها و میادین سطح شهر به ویژه در زمان افطار برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم.

وی رسیدگی فوری به تصادفات و سوانح رانندگی به ویژه در زمان پیک ترافیک و ساعات شب را از دیگر برنامه‌های پلیس راهور تهران در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: در عین حال راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نسبت به پوشش ترافیکی مراسم‌های فرهنگی و مذهبی در بوستان‌های مناطق 22گانه تهران، جشن‌ها، مسابقات ورزشی و نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با بکارگیری توان حداکثری نیرو و امکانات و تجهیزات اقدام می‌کند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه تعداد تیم‌های کنترلی پلیس راهور تهران بزرگ در ساعات شب از ساعت 21 تا یک بامداد به منظور پیشگیری از بروز هر گونه تراکم در معابر اصلی شهر و با توجه به باز بودن برخی از اصناف از افطار تا اذان صبح تقویت خواهد شد، افزود: در عین حال پلیس برای لیالی قدر، راهپیمایی روز قدس و نماز عید سعید فطر نیز تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته است که در موعد مقرر اعلام می‌شود.

رحیمی از افزایش حضور فیزیکی پلیس در تقاطع‌های پایتخت خصوصا در ساعات افطار برای جلوگیری از تراکم بار ترافیکی خبر داد و گفت: در عین حال برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی، جرثقیل‌های پلیس در اطراف اماکن مذهبی و مساجد و حسینیه‌ها مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به تداوم اجرای طرح تابستان 92 در ماه مبارک رمضان و پوشش ترافیکی کلیه معابر، میادین و تقاطع‌های همجوار با پارک‌ها، گردشگاه‌ها، اماکن مذهبی و تفرجگاه‌های داخل و پیرامون شهر تهران به ایسنا گفت: در عین حال با توجه به فعال بودن اصناف پایتخت از افطار تا سحر در شب‌های ماه مبارک رمضان از شهروندان درخواست می‌کنیم ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از توقف در محل‌های غیرمجاز و ایجاد سد معبر و مزاحمت ترافیکی برای سایر رانندگان به طور جدی خودداری کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد نیز گفت: ساعت اجرای طرح ترافیک در ماه مبارک رمضان تغییری نمی‌کند، اما به جهت حال روزه‌داران و تسهیل تردد ساکنین هسته مرکزی شهر، ساعت پایان اجرای طرح زوج و فرد از ساعت 19 به 18 کاهش خواهد یافت.

رحیمی از تدابیر پیشگیرانه پلیس راهور تهران در خصوص سد معبر در اطراف رستوران‌ها، سالن‌های غذاخوری، کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها و اماکن تفریحی خبر داد و تصریح کرد: در این راستا تذکرات لازم به صنوف مربوطه داده شده و ماموران پلیس راهور نیز با تمهیدات اندیشیده شده ضمن استقرار در این مناطق با متخلفان برخورد می‌کنند.

وی در پایان از تمامی روزه‌داران خواست در ماه مبارک رمضان ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از ایجاد مزاحمت‌های ترافیکی خصوصا پارک دوبله و سد معبر خودداری کنند، چرا که در غیر این صورت پلیس مجبور است برای رفع سد معبر نسبت به انتقال خودروهای متخلفان به پارکینگ اقدام کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.