شنبه 06 مارس 10 | 22:48

دانشگاه امام صادق(ع) و همه شاگردان آیت الله

پنجره در گفت و گو با همسر رییس دانشگاه و رییس دانشکاه امام صادق(واحد خواهران) در باب زن مسلمان و دانشجویان دختر این دانشگاه، طرح مسئله کرده است. حسام الدین آشنا، اصغر افتخاری، محسن الویری، غلامعلی حداد عادل، سید احمد علم الهدی، سید مصطفی میرلوحی و قدسیه سرخه ای به طرح دیدگاه های خود پرداخته اند.


panjerehسی و پنجمین شماره پنجره با ویژه نامه بررسی عملکرد دانشگاه امام صادق منتشر شد. کمیسیون ملی انتخابات، اندیشه سیاسی شیعی و تحولات راهیان نور از دیگر عناوین این شماره هستند. بررسی اولین جلسه دادگاه کهریزک نیز موضوع گزارش ویژه این شماره پنجره است.

دانشگاه اسلامی
در بیست و هشتمین سال تاسیس دانشگاه امام صادق، دانشگاهی که خود، مدعای تربیت دانشجوی متعهد را دارد، پنجره با جمعی از اساتید و فعالان این دانشگاه، سیره و سیر این دانشگاه را بررسی کرده است.
دانشگاه امام صادق از منظر رهبر انقلاب و ویژگی های دانشجوی دانشگاه امام صادق از بخش های ویژه این پرونده است. تولید علم در دانشگاه امام صادق در گفت و گو با محمد سعید مهدوی کنی مورد بحث قرار گرفته است. پنجره در گفت و گو با همسر رییس دانشگاه و رییس دانشکاه امام صادق(واحد خواهران) در باب زن مسلمان و دانشجویان دختر این دانشگاه، طرح مسئله کرده است. حسام الدین آشنا، اصغر افتخاری، محسن الویری، غلامعلی حداد عادل، سید احمد علم الهدی، سید مصطفی میرلوحی و قدسیه سرخه ای به طرح دیدگاه های خود پرداخته اند.

فقها در برابر استبداد
از بزرگترین تهمت ها به فقیه یکی روا داشتن استبداد دینی است که خود به خود به حکومت اسلامی نیز تعمیم یافته است. پنجره در پرونده ای با فقها و کارشناسان به بررسی جنبه های گوناگون این موضوع پرداخته و به واکاوی مقاصد طراحان چنین موضوعاتی پرداخته است. اندیشه سیاسی شیعی در گفتگو با احمد رهدار به بحث گذاشته شده و تاریخ و شیوه آن مورد پژوهش قرار گرفته است. رابطه استبداد، فقه و تجدد موضوع ویژه این پرونده است که به تفصیل به آن پرداخته شده است.

هزارتوی کمیسیون ملی انتخابات
بررسی و تدوین سیاست کلی نظام در خصوص انتخابات بهانه پنجره است تا با طرح پرسش چگونگی انتخابات در کشور به مسائل پس از نامه پورمحمدی بپردازد. پورمحمدی که تجربه برگزاری سه دوره انتخابات را در کارنامه دارد در نامه ای از مقام معظم رهبری درخواست کرد تا مسئله انتخابات در شورای تشخیص مصلحت مطرح شود تا از این رهگذر طرح جامعی درباره انتخابات پیشنهاد شود و قانونی جامع تصویب گردد. طرح کمیسیون ملی انتخابات و واکنش های مثبت و منفی پس از آن در گفتگو با کارشناسان و دست اندرکاران این موضوع در پنجره سی و پنج به نقد گذاشته شده است. علی احمدی، مسعود رضایی، الیاس نادران و سید مرتضی نبوی از جمله کارشناسانی هستند که پنجره به طرح دیدگاه آنها اقدام کرده است.

علی انتظاری، پرویز بیگی احمد آبادی، احمد برجعلی، محمد حسین حسینی یکتا، محمد رضا زائری، پرویز سروری، حسین سوزنچی، یعقوب سلیمانی، بهمن شریف زاده، محمد حسن صفار هرندی، ابراهیم فیاض، عبدالرضا کاهانی، شهرام گیل آبادی و… در این شماره پنجره به طرح دیدگاه های خود پرداخته اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.