دوشنبه 20 سپتامبر 10 | 11:27

كلينتون: همه اميد آمريكا در ايران به مخالفان داخلی است

وزير خارجه آمريكا گفت: تنها اميد من به حركت هاي اعتراضي داخل ايران، با هدايت رهبران مدني است. کلینتون افزود دولت اوباما هم تلاش مي كند اقدامات خود را براي كمك به معترضين در داخل ايران به ثمر برساند.


وزير خارجه آمريكا گفت: تنها اميد من به حركت هاي اعتراضي داخل ايران، با هدايت رهبران مدني است.
هيلاري كلينتون در مصاحبه با شبكه تلويزيوني ABC آمريكا ازمخالفت عميق خود با انقلاب اسلامي ايران خبر داد. وي با اشاره به مخالفت خود با الگوي حكومتي ايران گفت كه با انقلاب اسلامي در ايران اختلافات جدي دارد.

كلينتون درباره آنچه كه قدرت گرفتن نظاميان در ايران خواند ابراز نگراني كرد و مدعي شد كه مردم ايران حتي بسياري از افرادي كه پيش از اين از حكومت پشتيباني مي كردند، درباره رفتارها و مسيري كه حكومت فعلي ايران مي پيمايد، مسئله پيدا كرده اند. وي افزود: من فقط مي توانم اميدوار به حركت هاي داخل ايران با هدايت رهبران مدني و مذهبي باشم.

وزيرخارجه آمريكا اضافه كرد: دولت اوباما هم تلاش مي كند اقدامات خود را براي كمك به معترضين در داخل ايران به ثمر برساند. وي همچنين تصريح كرد كه با كارشناسان ايراني در همين خصوص ديدارهايي داشته است.

اين مقام آمريكايي در عين حال خاطرنشان كرد كه حمايت آمريكا از جنبش اعتراضي ايران مي تواند به اين جنبش آسيب برساند. كلينتون در پاسخ به سوالي درباره موضوع هسته اي ايران نيز گفت: هيچ برنامه اي براي ديدار با مقامات ايراني در حاشيه نشست آتي مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورك ندارد. وزيرخارجه آمريكا همچنين از تحريم هاي اقتصادي اعمال شده توسط شوراي امنيت بر ضد ايران هم تمجيد و حمايت كرد.

واشنگتن پست: جنبش سبز تنها گزينه است
روزنامه واشنگتن پست هم در مقاله اي كه به قلم «راي تكيه» نوشته شده تنها گزينه پيش روي آمريكا و غرب را براي مقابله با ايران، سرمايه گذاري بر روي جنبش سبز دانست.
اين مقاله با اشاره به ناكامي غرب در اعمال تحريم ها و ديگر ابزار فشار بر ايران با صراحت نتيجه گرفت، تنها راه برون رفت از اين وضعيت سرمايه گذاري بر يك طبقه سياسي ايراني است كه مايل باشد عملگرايي را جايگزين جزم انديشي كند و اين گروه همچنان جنبش سبز است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.