شنبه 20 جولای 13 | 17:04

فرمان هشت ماده‌ای رهبری تعارف نبوده است

وقتی که شاکیان توجه مسوولین مربوطه در سازمان بازرسی را به بند ۷ فرمان هشت ماده ای مقام معظم جلب نمودند، مسوولین مربوطه از وجود چنین فرمانی ابراز بی اطلاعی نمودند. در پایگاه سازمان بازرسی نیز به این موضوع اشاره شده است که طبق نظریه کمیسیون حقوقی، سازمان بازرسی حق نظارت بر ستاد اجرایی را ندارد.


در امر مبارزه با فساد نبايد هيچ تبعيضي ديده شود. هيچكس و هيچ نهاد و دستگاهي نبايد استثنا شود . هيچ شخص يا نهاد نمي تواند با عذر انتساب به اين جانب يا ديگر مسئولان كشور خود را از حساب كشي معاف بشمارد با فساد در هر جا و هر مسند بايد برخورد يكسان صورت گيرد.(بند 7 فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری مورخ 10 اردیبهشت 1380)

فرمان هشت ماده ای

به گزارش تریبون مستضعفین در موضوع شکایت اهالی لواسان از ستاد اجرایی در خصوص تخریب باغ حکمت لواسان، سازمان بازرسی، حاضر به ثبت شکایت ایشان نشد. وقتی که شاکیان توجه مسوولین مربوطه در سازمان بازرسی را به بند 7 فرمان هشت ماده ای مقام معظم جلب نمودند، مسوولین مربوطه از وجود چنین فرمانی ابراز بی اطلاعی نمودند. در پایگاه سازمان بازرسی نیز به این موضوع اشاره شده است که طبق نظریه کمیسیون حقوقی، سازمان بازرسی حق نظارت بر ستاد اجرایی را ندارد. قابل ذکر است پیش از این سایت تریبون مستضعفین گزارش‌های جداگانه‌ای با عنوان «ستاد اجرای فرمان امام:نابودی باغات و ساخت و ساز غیرقانونی» و «سکوت در قبال تخریب باغ های لواسان ادامه دارد» در زمینه تخریب باغات لواسان، ساخت و ساز غیرقانونی و عدم پاسخگویی مسئولین منتشر کرده است.

لواسان

در اینجا هم جا دارد از آقای پورمحمدی ریاست محترم سازمان بازرسی این سوال پرسیده شود که چرا با وجود صراحت فرمان هشت ماده ای در تکلیف سازمان بازرسی به نظارت بر همه دستگاه ها و نهادها، این سازمان به شکایت اهالی لواسان از ستاد اجرای فرمان در خصوص تخریب باغ حکمت لواسان رسیدگی نکرده است. آیا فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری از باب تعارف بوده و یا اینکه دستورالعملی لازم الاجرا برای دستگاه های اجرایی می باشد؟

  1. امیر
    21 جولای 2013

    فرمان هشت ماده ای عالی ترین و همه جانبه ترین فرمانی بود که رهبری یک جامعه می توانست برای مبارزه با فساد صادر کند. مشخص نیست که با وجود این فرمان چرا سازمان بازرسی از نظارت بر ستاد اجرایی و بنیاد مستضعفان خودداری می کند. نباید اجازه داد کسی به نام رهبری حاشیه امن داشته باشد. این باغ و امثال آن را هم پیگیری کنید تا به نتیجه برسد انشاء الله

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: