یکشنبه 21 جولای 13 | 11:58

توزیع ۳ داروی کمیاب بیماران «MS» آغاز شد

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از عرضه ۳ داروی کمیاب بیماری “ام اس” از جمله «آمپیرا»، «تای سابری» و «هیومیرا» در داروخانه‌های تحت پوشش جمعیت هلال احمر خبر داد.


ظاهر رستمی با بیان اینکه داروهایی «آمپیرا»، «تای سابری» و «هیومیرا» از داروهای موردنیاز و کمیاب بیماران “ام اس” است که جمعیت هلال احمر بر اساس نیاز این گروه از بیماران و درخواست انجمن “ام اس” نسبت به واردات این داروهای مورد نیاز اقدام کرده است، اظهارداشت: متقاضیان این نوع داروها می‌توانند با در دست داشتن معرفینامه از انجمن «ام اس» به داروخانه‌های جمعیت هلال احمر در سراسر کشور مراجعه و برای دریافت داروهای خود اقدام کنند.

رستمی افزود: سازمان تدارکات پزشکی از ابتدای امسال تاکنون، 7060 عدد داروی “آمپیرا” وارد کشور کرده و اکنون 3024 عدد دیگر نیز وارد شده که تا دو ماه پاسخگوی نیاز بیماران «ام اس» است و سالانه 35 هزار عدد داروی امپیرا در کشور مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: در این مرحله همچنین 96 عدد داروی «هیومیرا» وارد کشور شده در حالی که نیاز واقعی به این دارو هم سالانه 1500 تا 2 هزار عدد است.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر همچنین در مورد داروی «تای سابری» که یکی دیگر از داروهای مورد نیاز بیماران «ام اس» است، خاطرنشان کرد: سالانه به 2 هزار عدد از این نوع دارو نیازمندیم که جمعیت هلال احمر در این مرحله 200 عدد وارد کرده است و از شنبه آینده در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: