دوشنبه 22 جولای 13 | 23:00

«پوئرتوریکو»؛ مقر آمریکا برای جاسوسی

مقامات پوئرتوریکو خواستار انجام تحقیقات سریع در خصوص اینکه آیا این کشور مقری برای جاسوسی از کشورهای آمریکای لاتین بوده است یا نه، شدند.


ماریا لوندرس سانتیاگو، یکی از سنادورهای کشور پوئرتوریکو از مقامات این کشور خواست تا در خصوص اینکه آیا این کشور مقری برای جاسوسی از منطقه آمریکای جنوبی بوده است یا نه هر چه سریع‌تر تحقیق کنند.

این سنادور در خصوص این اقدام مقامات واشنگتن گفت: این اقدام به صورت کامل بیانگر این واقعیت است که مقامات آمریکایی هنوز کشور ما را مستعمره خود می‌داند. این مسئله باعث شده است که این مقامات به خود اجازه دهند تا بدون آگاهی و رضایت مقامات و شهروندان کشورمان عملیات‌هایی برای جاسوسی انجام دهند. این مقامات با این اقدام خود از شهروندان، سازمان‌ها و مقامات کشورهای منطقه آمریکای لاتین جاسوسی کرده اند.

طی چند روز گذشته اخباری منتشر شده است که نشان می دهد مقامات کاخ سفید از پوئرتوریکو به عنوان مقری برای جاسوسی از دیگر کشورها استفاده کرده‌اند.

اظهارات این سنادور پس از آن صورت می‌گیرد که ادوارد اسنودن، افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که پوئرتوریکو یکی از مقرهای جاسوسی برای منطقه آمریکای لاتین بوده است.

ادوارد اسنودن، افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا که مدارک و اسنادی را منتشر کرده است که نشان می دهد مقامات واشنگتن از کشورهای آمریکای لاتین جاسوسی می‌کنند به تازگی نیز اسنادی منتشر کرده که از کنترل 99 درصد از ارتباطات این کشور توسط مقامات آمریکایی حکایت می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: