چهارشنبه 24 جولای 13 | 11:49

سید‌ شاعران انقلاب اسلامی در قاب کتاب

کتاب «سید شاعران انقلاب» با نگاهی به زندگی، شعر و اندیشه مرحوم سیدحسن حسینی منتشر شد.


کتاب سید‌ شاعران انقلاب اسلامی با موضوع نگاهی به زندگی، سروده‌ها و اندیشه سید‌حسن حسینی از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

در روند هشت‌ماهه تدوین این اثر تحقیقات زیادی از خانواده و نزدیکان مرحوم حسینی به عمل آمده است و سعی بر آن بوده که سیدالشعرای انقلاب اسلامی به کامل‌ترین شکل ممکن به نسل جدید معرفی شود.

تلاش و اهتمام ادبی سیدحسن حسینی و نیز اندیشه‌هایی که وی با شعر خود به مخاطب شعرش منتقل کرد در کنار ترسیم برهه‌ای که وی و شعرش در آن بروز و ظهور کرد از جمله مهم‌ترین موضوعاتی بوده که در این کتاب سعی در بیان آن شده است.

سید‌ شاعران انقلاب اسلامی

همچنین بخش نخست این اثر با عنوان شاعر شور و شعور و شیعه به بررسی اندیشه‌ها و باورهای شیعی مرحوم حسینی در شعرهای خود اشاره دارد ولی در فصل جداگانه‌ای نیز به موضوع آثاری که حسینی در سال‌ها و روزهای پایانی عمر به آن گرایش داشته است توجه شده است.

نگاهی به موضوع فعالیت‌های حسینی در عرصه ترجمه و زبردستی وی در فهم زبان عربی و نیز گزینه‌گویی‌ها و کلمات قصاری که وی از آنها بهره می‌برده است در کنار فصل مشخصی با عنوان بررسی آثار طنز سیدحسن حسینی در این کتاب مورد توجه قرار گرفته است.

این کتاب در تیراژ 2500 نسخه و 160 صفحه و به قیمت 35.000 ريال چاپ و روانه بازار نشر شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: