یکشنبه 28 جولای 13 | 16:30

چهارمین رصد پویای جهان اسلام منتشر شد +دانلود

رصد پویای فکری – فرهنگی جهان اسلام که پیش از این سه شمارۀ آن به چاپ رسیده است، به بررسی و رصد کتاب‌های علمی و فرهنگی، همایش‌ها و اخبار حوزۀ جهان اسلام می‌پردازد


ترجمان (دفتر رصد و ترجمۀ جبهۀ فکری انقلاب اسلامی) چهارمین رصد پویای فکری  فرهنگی جهان اسلام را منتشر کرد.رصد پویای جهان اسلام شماره ۴

جهان اسلام، شامل کشورهای مسلمان عربی آسیا و شمال آفریقا، از مهم‌ترین حوزه‌های تمدنی جهان امروزند که رویدادهای فکری و فرهنگی در آن‌ها در رسانه‌های ایران اسلامی، بازتابی کمرنگ دارد.

رصد پویای فکری – فرهنگی جهان اسلام که پیش از این سه شمارۀ آن به چاپ رسیده است، به بررسی و رصد کتاب‌های علمی و فرهنگی، همایش‌ها و اخبار حوزۀ جهان اسلام می‌پردازد. در این شماره علاوه بر معرفی کتاب‌های برگزیدۀ اخیر جهان عرب، از ده کتاب مهم گزارش‌هایی به چاپ رسیده است. در بخش دوم رصد، دیدگاه‌های علمای جهان عرب دربارۀ فتنۀ سوریه، اتفاقات مصر و بحرین به تفصیل ارائه شده است.

بخش سوم رصد نیز به ارائۀ شرح و گزارشی از ده کنفرانس مهم در سرتاسر جهان اسلام که به زودی برگزار خواهد شد، اختصاص یافته است. با مطالعۀ این بخش، علاقه مندان می توانند برای ارائۀ مقاله یا مشارکت علمی در این همایش ها اقدام کنند.

نسخۀ PDF این شماره از رصد پویای جهان اسلام را می‌توانید  دانلود کنید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: