چهارشنبه 31 جولای 13 | 17:35
مرضیه هاشمی در مراسم بزرگداشت شهید مالکوم شباز:

ایران؛ تنها امید تازه مسلمانان آمریکایی

مرضیه هاشمی گفت: ما مالکوم شباز را از دست دادیم اما افراد بسیاری را می‌شناسم که همچون مالکوم شیعه هستند و تنها امید خود را ایران می‌دانند.


مرضیه هاشمی در مراسم بزرگداشت شهید مالکوم شباز: مرضیه هاشمی مجری پرس تی وی در مراسم بزرگداشت شهید مالکوم شباز از پدربزرگ این شهید (مالکوم ایکس) یاد کرد و گفت: مالکوم ایکس را می‌توان یکی از معروف‌ترین و بزرگترین رهبران مسلمانان در آمریکا دانست. او را در 1965 به قتل رساندند زیرا توانسته بود ارتباط خوبی بین سیاه پوستان و سفید پوستان آمریکا برقرار کند. او توانسته بود راه اسلام و قرآن را پیدا کند و این مسئله برای نهادهای امنیتی آمریکا خطرناک بود.

وی با بیان اینکه پلیس آمریکا به شدت از مالکوم مراقبت می‌کرد، افزود: من ایمان دارم مالکوم شباز را در آمریکا اذیت می‌کردند. حتی یک بار که به همراه مادرش برای صرف شام به رستوران می‌رود او را دستگیر می‌کنند. وقتی می‌خواست به ایران بیاید او را دستگیر کردند و به خاطر این محدودیت‌ها نتوانست شغلی پیدا کند و به همین دلیل مشکلات مالی فراوانی داشت؛ علی‌رغم این مشکلات او پیشنهاد وهابیون را رد کرد تا نشان دهد محبت اهل بیت(ع) را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کند.

مجری پرس تی وی دیدگاه‌های مالکوم شباز را دلیلی برای شهادت او دانست و تشریح کرد: مطئمنا کسی که در آمریکا مسلمان و شیعه می‌شود، به ایران گرایش دارد و هنگامی که تصمیم می‌گیرد به ایران بیاید، توسط نهادهای امنیتی آمریکا خطرناک معرفی می‌شود؛ همین عوامل باعث شد تا مالکوم را به شهادت برسانند.

هاشمی که پس از دستگیری مالکوم شباز با او در تماس بوده عنوان کرد: مالکوم می‌گفت تمام امید ما ایران است.او هیچوقت نگفت که به مکزیک می رود و وقتی که خبر شهادتش را شنیدم، واقعا شوکه شده بودم. خبر شهادتش تا چند روز منتشر نشد.

به گفته این روزنامه‌نگار و مستندساز مسلمان شده رسانه‌ها و پلیس آمریکا ابتدا برای تخریب کردن شخصیت مالکوم تلاش کردند سپس او را به شهادت رسانده و خبر قتل او را بعد از مدتها منتشر کردند.

مجری پرس تی وی رسانه‌های غرب را در تخریب رسانه‌ای، قدرتمند خواند و گفت: رسانه‌های غربی می‌دانند که چطور نظر عمومی را نسبت به یک چیزی عوض کنند، آنها می‌دانستند که اگر مالکوم به ایران بیاید و به آمریکا بازگردد، می‌تواند مردم زیادی را به اسلام جذب کند و به همین دلیل اول او را تخریب کردند و سپس او را به شهادت رساندند.

وی وضعیت سیاهان آمریکا را پس از روی کار آمدن اوباما وخیم‌تر از گذشته دانست و اضافه کرد: در حال حاضر یک رهبر سیاهپوست آمریکایی 25 سال است که در زندان به سر می برد. با نگاهی به فیلم‌های هالیوود و رسانه‌های آمریکایی می‌بینیم که این رسانه می‌خواهد سیاه‌پوستان آمریکا را به عنوان افراد شرور معرفی کند تا در انزوا باشند.

هاشمی عملکرد رسانه‌های ایران در برابر هجمه رسانه‌ای غرب را منفعلانه توصیف کرد و گفت: درست است که من در صدا و سیما مشغول به فعالیت هستم اما باید بگویم که ما نتوانستیم همچون رسانه‌های غربی فعالیت کنیم. اکثر فعالیت‌های ما دفاع در برابر رسانه‌های غرب است و هیچ وقت یک عمل تدافعی موثر نداشتیم. این موضوع به واسطه موقعیت سیاسی ایران تنها می‌تواند از سوی رسانه‌های این کشور انجام شود.

مجری شبکه پرس تی وی در پایان با بیان اینکه وظیفه نهادهای دولتی و مردمی حمایت از تازه مسلمانانی چون مالکوم است،گفت: ما مالکوم شباز را از دست دادیم اما افراد بسیاری را می‌شناسم که همچون مالکوم شیعه هستند و تنها امید خود را ایران می‌دانند. اگر ما بتوانیم مرکزی را برای رسیدگی به حقوق این افراد ایجاد کنیم مطمئنا مشکلات آنها رفع می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: