شنبه 03 آگوست 13 | 06:00

10 سال است مردم ایذه مصیبت می کشند

تاکنون حوادث گوناگونی از قبیل مرگ بر اثر زایمان و نبود لنج و بارج برای جابه‌جایی، عقرب زدگی، بیماران قلبی و دیگر مسائل که همگی منجر به مرگ و فوت افراد شده است اتفاق افتاده و تاکنون قریب به 30 تا 40 نفر از مردم جان خود را از دست داده‌اند اما کسی گوشش بدهکار نبود و حتی شرکت آب‌نیرو از انجام مسئولیت‌های خود سر باز می‌زد.


خبرگزاری فارس: مسئولان آب ‌نیرو و استاندار مقصران حادثه کارون 3 هستند/ 10 سال مردم مصیبت می‌کشندحجت‌الاسلام والمسلمین سید کمال موسوی در جمع مردم این شهر در خطبه‌های نماز جمعه با ابراز تاسف از حادثه دلخراش سقوط مینی‌بوس به دریاچه سد کارون 3 و جان باختن 12 نفر از مردم منطقه از عملکرد مسئولان استان به شدت انتقاد و اظهار کرد: با صراحت اعلام می‌کنیم که به ایذه و مردم آن  خیانت شد.

وی گفت: مسئولان با بی‌توجهی و بی‌مسئولیتی به ایذه خیانت کردند و امروز شاهد این اتفاقات ناگوار هستیم.

خطیب جمعه ایذه تصریح کرد: 12 کشته در یک حادثه آن هم زن و کودک این تنها بخش کوچکی از مصیبت‌ها و مشقت‌ها و رنج‌های وارده شده بر مردم ایذه از سد و دریاچه کارون 3 و بی‌مسئولیتی و کوتاهی کردن مسئولان به خصوص شرکت آب‌نیرو و استاندار خوزستان در عدم توجه و رسیدگی به مشکلات و معضلات ایذه و منطقه سادات حسینی و دنباله‌رود است.

وی تصریح کرد: مسئولین کشور و استان و به خصوص مسئولین آب‌نیرو، مردم دنباله‌رود و سادات برحق حسینی را در محاصره قرار داده‌اند و هراز چند گاهی باید شاهد مرگ این عزیزان باشیم.

وی ادامه داد: اگر اجازه می‌دادند امروز کفن پوش به صحنه می‌آمدم تا بدانند که بر مردم ایذه چه می‌گذرد و دچار چه فلاکت‌هایی هستند.

وی ادامه داد: مسئولان به ایذه و مردم محروم آن خیانت کردند سد عظیم کارون 3 با برق تولیدی از کنار ایذه می‌گذرد ولی مردم آن هیچ بهره‌ای جز بدبختی و از دست دادن جان‌هایشان ندارند.

وی افزود: آب عظیم سدکارون 3 در کنار مردم ایذه همانند آب فرات موج می‌زند ولی زمین‌های کشاورزی و مردم ایذه از آن محروم‌ هستند و باید خشک بمانند و به جای تولید و اشتغال مصرف کننده دیگرانی باشند که از این سد عظیم استفاده می‌کنند و این در حالی است که در برخی بخش‌های ایذه مردم باید از تشنگی جان بدهند.

امام جمعه ایذه خاطرنشان کرد: برق و آب این سد به شهرهای دیگر می‌رود در حالی که بدون زحمت و دادن تلفات است حال آنکه ما با دادن تلفات از دست دادن عزیزان‌مان نباید از آن استفاده‌ای بکنیم و بهره‌ای داشته باشیم وقتی ما می‌گوییم می‌خواهیم از این منبع عظیم استفاده کنیم هزار دلیل می‌آورند و از انجام مسئولیت‌هایشان شانه خالی می‌کنند.

موسوی تصریح کرد: شرکت آب نیرو به طور قانونی متعهد شده بود تا قبل از آبگیری و به زیر آب رفتن زمین‌های کشاورزی و خانه‌های مردم دنباله‌رود، جاده و پل بسازد اما با گذشت 10 سال هنوز اقدامی انجام نداده است این مردم قبل از این جاده داشتند پل داشتند آسایش، امنیت، کار و زمین‌های کشاورزی داشتند ولی اکنون باید تنها مصرف کنند‌ه باشند چون زمین‌های خود را از دست دادند.

وی افزود: سد کارون 3 مردم منطقه را از چرخه تولید و اشتغال بیرون کرد و آواره شهر کرد تا مصرف‌گرا شوند آیا سد کارون 3 جز بدبختی و بیکاری چیزی برای شهر و روستائیان ما داشت.

امام جمعه ایذه گفت: تاکنون حوادث گوناگونی از قبیل مرگ بر اثر زایمان و نبود لنج و بارج برای جابه‌جایی، عقرب زدگی، بیماران قلبی و دیگر مسائل که همگی منجر به مرگ و فوت افراد شده است اتفاق افتاده و تاکنون قریب به 30 تا 40 نفر از مردم جان خود را از دست داده‌اند اما کسی گوشش بدهکار نبود و حتی شرکت آب‌نیرو از انجام مسئولیت‌های خود سر باز می‌زد.

وی ادامه داد: حادثه اخیر چون به صورت دست جمعی بود مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت وگرنه مشکلات نبود پل و جاده بیش از این تلفات داشته است که مورد توجه قرار نگرفته است.

موسوی خاطرنشان کرد: چرا باید این سد و منبع عظیم آن در استفاده دیگران باشد و مردم محروم و ستمدیده و همیشه در صحنه ایذه از آن محروم باشند.

  1. شمیم
    15 مارس 2014

    واقعا که در حق ما بی انصافی شده

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: