دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۲ | ۱۵:۴۹

دردسر‌های جدید کاخ سفید بعد از رسوایی

افشای تلاش‌های دولت آمریکا برای جاسوسی‌های گسترده سایبری از شهروندان این کشور باعث شده بسیاری از هکرهای خلاق برای همکاری با کاخ سفید تمایلی نشان ندهند.


تا پیش از این کاخ سفید تلاش می‌کرد با استخدام هکرهای خلاق و بااستعداد، مشکلات امنیتی خود را برطرف کند و با این توجیه که امنیت ملی آمریکا در خطر است توانسته بود بسیاری از هکرهای مورد نظرش را به همکاری با خود ترغیب کند.

اما مشخص شدن این مساله که بسیاری از این هکرها ابزاری در دست دولت برای جاسوسی از شهروندان آمریکایی بوده‌اند، آنها را در مورد ادامه همکاری با دولت دو دل کرده و آژانس امنیت ملی آمریکا را نیز برای استخدام و به کارگیری هکرهای جدید به شدت دچار مشکل نموده است.

هکرها به طور کلی با عملکرد دولت آمریکا در حوزه اینترنت و فضای مجازی مخالفند و استخدام آنها تاکنون هم با دشواری های زیادی همراه بوده، با این حال دولت آمریکا توانسته بود با پرداخت مبالغ زیاد در سال های اخیر تعدادی از برجسته ترین هکرها را استخدام کند. کار این هکرها یافتن حفره‌های نرم افزارهای پرکاربرد به منظور سوءاستفاده و نفوذ به رایانه‌های شخصی بوده است.

هکرهای حرفه‌ای حاضر در کنفرانس‌های هکری بلاک هت و دفکان که اخیرا برگزار شده نیز بر لزوم کاهش همکاری با دولت تاکید کرده و گفته‌اند با اقداماتی که از سوی کاخ سفید انجام شده روابط دوطرف حداقل 10 سال به عقب بازگشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: