چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۲ | ۱۱:۰۰

راز تعطیلی سفارتخانه‌های آمریکا

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» نوشت، تصمیم آمریکا به تعطیلی سفارتخانه هایش در شمال آفریقا و خاورمیانه پس از آن صورت گرفت که مکالمه «ایمن الظواهری» رئیس القاعده را شنود کرد.


روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو مقام آمریکایی نوشت، آمریکا پس از آن تصمیم به تعطیلی سفارتخانه هایش در شمال آفریقا و خاورمیانه گرفت که مکالمه محرمانه ایمن الظواهری با «ناصر الوحیشی» رئیس القاعده در یمن را رهگیری کرد.

این دو مقام آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند:« ایمن الظواهری به الوحیشی دستور داده است تا علیه اهداف آمریکا عملیات هایی انجام شود.»

یک مقام آمریکایی هم به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفته که پیام الظواهری را چند هفته پیش آمریکایی ها به دست آورده بودند و فکر می کردند که یمن محل حمله آنها بوده است.

براساس گفته این منابع، الظواهری قصد اجرای عملیاتی را داشته که بزرگترین عملیات ضد آمریکایی و ضد غربی از زمان حملات یازدهم سپتامبر بوده است.

آمریکا، روز یکشنبه، 19 سفارتخانه و کنسولگری خود را در شمال آفریقا و خاورمیانه تعطیل و اعلام کرد که تعطیلی سفارت خانه هایش، عملی از روی «احتیاط» است.

در دو نشست مطبوعاتی جداگانه، کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا خبر دادند که تهدید‌ها از شبه جزیره عربستان بوده است اما اطلاع بیشتری در این خصوص ندادند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: