پنج‌شنبه 08 آگوست 13 | 09:55

طرح مهرآفرین به دستور جهانگیری متوقف شد

معاون‌اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای به کلیه وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی تمامی استخدام‌ها و تغییر ساختار طرح مهر‌آفرین را متوقف کرد.


خبرگزاری فارس: طرح مهرآفرین به دستور جهانگیری متوقف شد/ تعلیق استخدام و تغییر ساختار در دستگاه‌های دولتیمتن بخشنامه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که روز گذشته به تمامی وزارتخانه‌ها،شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی ابلاغ شده است به شرح زیر است:

«نظر به ایرادهایی که در اجرای اصل 138 قانون اساسی نسبت به طرح مهر‌آفرین (موضوع تصویب‌نامه شماره 17644/ت48702هـ) مورخ 30/9/91 و اصلاحات آن) اعلام شده است مقتضی است کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی؛ موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری از هرگونه استخدام و جذب نیروی انسانی، تبدیل وضعیت، نقل و انتقال و مأموریت، انتصاب و جابجایی کارکنان اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی یا هر عنوان دیگر و نیز اصلاح تشکیلات و ساختار اداری تا تصمیم‌گیری دولت نسبت به اصلاح مصوبات مربوطه اجتناب نمایند.

مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده وزرا، معاونین محترم رئیس‌جمهور، رؤسا و بالاترین مقامات دستگاه‌ اجرایی مربوطه اعم از ملی و استانی می‌باشد.»

اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور

به گزارش فارس، بر اساس طرح مهر آفرین مقرر شده بود دولت شرایط استخدام حدود 500 هزار نفر نیرو را فراهم آورد که جزییات اجرای طرح جنجالی مصوبه مهر آفرین در تاریخ 2 اردیبهشت ماه 92 از سوی غلامحسین الهام معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد‬.

 1. مصطفی دهقان
  8 آگوست 2013

  با سلام ؛ آخه اینطور که نمیشه هر که از راست خودش تصمیم بگیره و هر کاری که دلش خواست انجام بده ؛ این حرکت آقای اسحاق جهانگیری یک توهین بزرگ به جوانها و آنهایی هست که با امیدی و با صرف هزینه در این امتحان شرکت کردند و در این آزمون پذیرفته شدند و در مرکز استان مربوطه تشکیل پرونده داده اند حال اعلام میکنند که متوقف شده آیا این درستشه ؟

  • سارا
   16 آگوست 2013

   تورو خدا يكي جلوش رو بگيره حاضرم به پاش بيفتم التماس كنم سالها منتظر استخدامي بودم عمرم رفت حالا آزمون دادم قبول شدم خدايااااااااااااااا

 2. فاضل
  8 آگوست 2013

  سلام
  آقاي جهانگيري بايد بداند در بعضي استانها آزمون استخدامي استانداري توسط سازمان سنجش و با رسميت و طي تشريفات قانوني مانند كنكور سراسري انجام و با طي تمام تشريفات و مراحل قانوني به تازگي اعلام نتيجه شده و قبول شده گان بيچاره كه حالا اسمشان رسماً اعلام شده چه گناهي كرده اند . ؟؟؟؟ مگر با تغيير دولت ، تعهدات دولت قبلي لغو مي شود . اين آزمون زماني صورت گرفت كه رئيس جمهور و وزرا مقام رسمي و قانوني دولت جمهوري اسلامي بودند . مردم بيچاره و قبول شدگان چه گناهي كرده اند كه دستور توقف اجراي آن را مي كني

 3. رسولي
  8 آگوست 2013

  آقاي جهانگيري با اين كارش نشان داد كه اينها هم مي خواهند راه دولت قبلي را بروند و قانون و مقررات و كارهاي دولتي قائم به شخص باشد. اين يك بدعت ويرانگر و اعتماد كشي مردم نسبت به دولت و كارهاي دولتمردان در آينده است زيرا مردم باور خود را به قانون و دولت از دست مي دهند و هميشه تصورشان اين خواهد بود كه اقدامات دولت و يا دولتمرد و يا نهاد دولتي فعلي شايد با تغيير مديران ابطال خواهد شد . وقتي در استاني مثل اردبيل ، آزمون استخدامي استانداري توسط سازمان سنجش كه معتبرترين و قانوني ترين مرجع برگزاري آزمون در كشور است برگزار شده و دهها هزار نفر با صرف هزينه و وقت خود را براي آن آماده كرده و در آن شركت كرده اند و با صرف هزينه زياد آزمون به طور قانوني و طي تشريفات برگزار شده و نتايج آن هم از طريق بالاترين مقام اجرايي استان يعني استانداري اعلام شده ، اگر كسي و يا مقامي بيايد آن را زير سوال ببرد كل نظام و تشكيلات دولتي و حتي اقدامات آينده دولت جديد هم هميشه زير سوال رفته و دچار شك و ترديد خواهد شد . و اين وسط قبول شدگان بيچاره چه گناهي كرده اند كه با احساسات آنها بازي مي شود و اين در هيچ جاي دنيا سابقه نداشته و غير قابل قبول است

  • مسعود
   9 آگوست 2013

   خیلی ببخشید ها، احمدی نژاد هیچ یک از استخدام های خاتمی را لغو نکرد و کارمندانش را بیکار نکرد. حداکثر شغلشان را عوض کرد.
   اما آقایان معتدل سابقه دارند آنها در دوم خرداد هم که آمدند از رووسای ادارات تا آبدارچی ها را عوض کردند!

 4. مسعود
  9 آگوست 2013

  آن مرد با داس آمد!

 5. کرم
  16 آگوست 2013

  داس آن مرد در قلب هزارن جوان بدبخت سوخته بی گناه فرو رفت کاش حکم اعدام برامون صادر میکرد

 6. کارمند تو سری خور
  18 آگوست 2013

  واقعا بااین بخشنامه ثابت کردید فکر مردم نیستید

  • ناشناس
   27 آگوست 2013

   دولت تدبیر و امید از همین اول گند زد- آقای رئیس جمهور حقوقدان خودش نقض قانون کرده با لغو این مصوبه اصلا حق چنین کاری نداشته

 7. ناشناس
  25 اکتبر 2013

  حقتونه شما که میدونستید این اقا نماینده ی گروه سرمایه داری هست چرا بهش رای دادین اخه چرا؟دولت بی تدبیری و نا امیدی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: