یکشنبه 07 مارس 10 | 16:37

نرم‌افزار این عمار؛ نگاهی به مسائل پس از انتخابات

نرم‌افزار «این عمار» کار جدیدی از موسسه فرهنگی هنری آرمان است. نرم‌افزاری که به جنبه‌هایی از حوادث پس از انتخابات می‌پردازد. این نرم‌افزار از شش بخش مختلف در قالب 2 دی‌وی‌دی تهیه شده است.


بیان “این عمار” یادآور وقایعی تاریخی است. آنجا که علی(ع) با نام بردن از عمار یاسر، ابن تیهان و ذوالشهادتین از کم کاری خواص گلایه کرد.
…می گویند آخرین خطبه حضرت قبل از شهادت بوده است. خطبه ای که حکایت از یک سینه داغ و غصه داشت و خواصی که نشناختند علی را و نفهمیدند عظمت ولایت را و خویشتن را بر حقایق و رأی امام مقدم داشتند؛ علی از جهاد می گفت و آنان مشغول دنیایشان بودند و مشغول سیاست بازی هایشان. فکر و ذکرشان تنها منافع سیاسی شان بود؛ حاضر نمی شدند از خود هزینه کنند. سپر امام نبودند، گاه اگر فرصتی می شد تنها به تایید امام و تصمیمات او بسنده می کردند! شاید اگر ولایتمداران امروز، در کوفه زمان علی ابن ابیطالب حضور داشتند، وضع به گونه ای دیگر رقم می خورد؛ اما آن روز غربت علی وصف ناشدنی بود. حکایت عمار یاسر گفتن های علی ابن ابیطالب تکان دهنده است…

صفحه نخست نرم‌افزار

صفحه نخست نرم‌افزار

نرم‌افزار «این عمار» کار جدیدی از موسسه فرهنگی هنری آرمان است. نرم‌افزاری که به جنبه‌هایی از حوادث پس از انتخابات می‌پردازد. این نرم‌افزار از شش بخش مختلف در قالب 2 دی‌وی‌دی تهیه شده است.

انتخابات دهم ریاست جمهوری
در بخش اول نرم افزار این عمار به انتخابات دهم ریاست جمهوری پرداخته شده و در ابتدا هر کدام از کاندیداها معرفی و برنامه هایشان به صورت متنی ارائه می گردد و فیلم تبلیغاتی آنها به نمایش در می آید. در قسمت دوم از بخش اول، فیلمهای مناظره بین کاندیداها به ترتیب زمانی قرار دارد. و در قسمت بعد به خود انتخابات، نتایج و دستاوردهای آن به صورت متنی اشاره شده است.
یکی از فیلمهای مستند و زیبا که در این ایام تهیه و پخش شده است، ترور حقیقت می باشد که به روزشماری انتخابات پرداخته و از بیستم خرداد ماه یعنی دو روز قبل از انتخابات وقایع و اتفاقات را دنبال می کند. متن روزشمار نیز در این قسمت گنجانده شده است.
در قسمت بعد که آفت بزرگ نامیده شده، ابتدا دو شبکه ماهواره ای BBC Persian و VOA به لحاظ تاریخچه، فعالان و اهداف بررسی می شود و سپس به ابعاد مختلف تقلب، امکان پذیری، گزارشهای شورای نگهبان و وزارت کشور پرداخته شده و اسنادی نیز ارائه می گردد. در پایان نیز سوالاتی از کاندیدای اصلی جناح اصلاح طلب پرسیده می شود. اکثر مطالب این قسمت در قالب متن ارائه شده است.
بخش اول نرم افزار با موج مرده به پایان می رسد که شامل کنفرانسهای خبری، جلسات دادگاه، برخی نامه ها و بیانیه ها و … می باشد.

آخرین وصایا
در بخش دوم نرم افزار این عمار بیانات امام خمینی (ره) مورد توجه قرار گرفته است. در این قسمت مجموعه سخنان ایشان درمورد انتخابات از جمله: نقش مردم و مجلس، تبلیغات، جناحها و معیارهای انتخاب گردآوری شده که در قالب 7 فایل متنی و بیش از 40 فایل صوتی و تصویری ارائه می گردد. این بخش یکی از مهمترین بخشهای نرم افزار می باشد زیرا برآمده از یک دغدغه اصیل است و آن احیا و بازخوانی تفکر بنیانگذار جمهوری اسلامی ست.

عمود خیمه
این تفکر در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب می رسد که در سال جاری بارها و بارها سخنانی را در باب انتخابات و ابعاد مختلف آن مطرح نموده اند. در بخش سوم نرم افزار تمام این بیانات در ده ماهه اخیر که 22 سخنرانی را شامل می شود، گردآوری و با دسته بندی ارائه شده است. در این قسمت صوت و تصویر بیانات نیز قابل استفاده می باشد. سرفصلهای این بخش عبارتند از: بصیرت، یک سینه حرف، بیعت دوباره و دست شیطان. همچنین مجموعه بیش از 40 فایل صوتی و 90 فایل تصویری از کل بیانات که جملات مهم و کلیدی را در بر می گیرد جهت استفاده در دستگاههای تلفن همراه گلچین شده است.

ریزش ها و رویش ها
بخش چهارم از بخشهای شش گانه نرم افزار به مواضع متعهدین انقلابی در خصوص انتخابات و حوادث بعد از آن اختصاص دارد. پیرو جملات مهمی که مقام معظم رهبری بارها درمورد خواص و رسالت آنها بیان کردند، بر آن شدیم که آنچه را که از سوی اساتید بیان شده تا حد امکان جمع آوری کنیم و تریبون کوچکی بسازیم برای اساتید بزرگی که شهامت روشنگری در فضای موجود را دارند اما رسانه ای ندارند. با توجه به محدودیتهای موجود، از همه اساتیدی که در گوشه و کنار این مرز و بوم قدمی در راه شفاف سازی فضای سیاسی و عمل به بیانات رهبری معظم برداشته اند و ما نتوانستیم با ایشان تماس بگیریم عذرخواهی می کنیم. در این بخش از نرم افزار حدود 150 فایل متنی، صوتی و تصویری مسئولیت ابراز مواضع حدود 45 نفر از اساتید را برعهده دارند.

فتنه؛ از صدر اسلام تا امروز
فتنه مسئله ایست که از مدتی پیش در جامعه مطرح شده و اساتید و صاحب نظران در مورد آن به بحث و گفتگو می پردازند. بخش پنجم نرم افزار به این نکته اختصاص دارد و از صدر اسلام تا زمان حاضر جریان شناسی مسئله فتنه را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد.
ابتدا قرآن میزان می شود و با رجوع به این کتاب الهی نکاتی راجع به موضوع مورد بحث ارائه می گردد. سپس فتنه در صفین، جمل و نهروان و ماجرای رویشهای آن دوران بیان می شود و از جملات مولای متقیان در نهج البلاغه جهت شناخت ویژگیها و پیچیدگی فتنه استفاده می شود. در بخش بعدی بیانات گلچین شده مقام معظم رهبری در مورد فتنه و ریزشها و رویشها آمده است و در ادامه دیدگاه های اساتیدی چون حجت الاسلام مصباح یزدی و استاد حسن رحیم پور ازغدی در همین مورد ارائه شده است.
در قسمت پایانی این بخش جریان فتنه و مباحث پیرامون آن نظیر دکترین، سران و عوامل پیدایش فتنه در انتخابات اخیر بررسی و با اشاره به عبرتها و پیامدها، نقش رهبری در کنترل بحران ذکر شده است. مطالب این بخش در قالب متن، صوت و فیلم می باشد.

برای تهیه این محصول و مشاهده‌ی جزپیات بیشتر به این آدرس مراجعه نمایید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.