سه‌شنبه 21 سپتامبر 10 | 17:23

تظاهرات در آمریکا علیه قتل یک مهاجر به دست پلیس

صدها نفر از ساکنان لس‌آنجلس با اجتماع در خیابان‌های این شهر علیه قتل یک مهاجر به دست نیروهای پلیس امریکا تظاهرات کرده‌اند. معترضان همچنین خواستار بازداشت افسر پلیسی که این مهاجر را هدف قرار داده شدند.


صدها نفر از ساکنان لس‌آنجلس با اجتماع در خیابان‌های این شهر علیه قتل یک مهاجر به دست نیروهای پلیس امریکا تظاهرات کرده‌اند.

به گزارش پرس تی وی ، بیش از دویست نفر از مردم لس آنجلس روز گذشته به سوی مرکز فرماندهای پلیس این شهر حرکت و به اقدام پلیس در کشتن یک مهاجر گواتمالایی با نام مانوئل خومینز اعتراض کردند. ائتلاف انسر، ائتلاف حقوق کامل مهاجران و حزب سوسیالیست و آزادی‌ از جمله سازمان دهندگان این تظاهرات بودند. تظاهرکنندگان در این اجتماع پرچم‌ کشورهای امریکای مرکزی و پلاکاردهایی ضد کشتار مهاجران در دست داشتند.

معترضان همچنین خواستار بازداشت افسر پلیسی که این مهاجر را هدف قرار داده شدند و پلیس را به استفاده نامناسب از قدرت متهم کردند. پلیس مدعی است که این مهاجر 37 ساله شرب خمر و یکی از عابران را با چاقو تهدید کرده بود. افسر گشت نیز به دلیل مقاومت خومینز و تهدید پلیس، وی را هدف قرار داده است.

این در حالی است که حاضران در صحنه گفته‎‎اند، برخلاف ادعای پلیس، این مهاجر چاقو همراه نداشته است. برخی کارشناسان امور جنایی نیز بر این باورند که در این مورد، افسر گشت اخطارهای لازم را به خومینز نداده و به طور مستقیم وی را هدف قرار داده است.

در همین حال آنتونیو ویلارا یگوسا، شهردار لس‌آنجلس، فرانک هرناندز، افسر پلیسی که این مهاجر را هدف قرار داد را یک قهرمان خوانده است. در حالی که درخواست‌ها برای بازداشت هرناندز ادامه دارد، پلیس از تحقیق درباره این حادثه خبر داده است.

پیش از این نیز انتشار تصاویر ویدئویی که یک افسر پلیس امریکایی را نشان می‎داد که با مشت بر صورت دختر جوانی می‎کوبد، خشم حامیان آزادی‌های مدنی در این کشور را برانگیخت.

این ویدئو نشان می‎داد که افسر پلیس، یان والش، مشغول ضرب و شتم دختر جوانی است که در برابر او مقاومت می کند. علی رغم خشم گروه‌های حامی آزادی‌های مدنی از این رفتار غیر انسانی، پلیس سیاتل از این افسر پلیس حمایت کرده بود.

در همین حال، پیت هولمز دادستان سیاتل ضمن محکومیت این رفتار غیرانسانی، گفته بود که این ویدئو نشان دهنده فقدان مدیریت در راس اداره پلیس امریکاست. تصاویر ضرب‎وشتم یک سیاه‎پوست و یک دانشجو در یکی از دانشگاه‎های امریکا نیز از جمله مواردی است که طی یک سال اخیر اعتراضات بیشماری را علیه پلیس امریکا موجب شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.