شنبه 17 آگوست 13 | 12:30

کدخدایی رییس دیوان محاسبات می‌شود؟

نام عباسعلی کدخدایی سخنگوی سابق شورای نگهبان به عنوان یکی از جدی‌ترین گزینه‌ها برای تصدی ریاست دیوان محاسبات کشور مطرح شده است.


کدخداییمجلس شورای اسلامی در تاریخ بیست‌وسوم تیرماه امسال انتخاب سه تن از حقوق‌دانان شورای نگهبان را که از سوی قوه قضاییه به مجلس معرفی شده بودند را در دستورکار قرار داد.

عباسعلی کدخدایی، محسن اسماعیلی، سام سوادکوهی و نژادالله ابراهیمیان به عنوان حقوق‌دان در تاریخ بیست‌ویکم تیر توسط قوه قضاییه به مجلس معرفی شدند که در نهایت و با رأی اکثریت نمایندگان مجلس، محسن اسماعیلی با 137 رأی، سام سوادکوهی با 147 رای و نژادالله ابراهمیان را با 130 رأی به عنوان حقوقدانان این شورا برای فعالیت 6 ساله انتخاب شدند.

کدخدایی که سخنگویی شورای نگهبان را بر عهده داشت و نتوانست رأی کافی برای عضویت در این شورا را از مجلس کسب کند. پس از خداحافظی‌ کدخدایی از عضویت در شورای نگهبان، و همچنین سخنگویی این شورا، شنیده شده که وی پیشنهاداتی از سوی مجلسی‌ها برای تصدی کرسی ریاست دیوان محاسبات کشور را داشته و احتمال می‌رود که کدخدایی ریاست این دیوان را بر عهده بگیرد.

رحمانی‌فضلی، رئیس دیوان محاسبات کشور، پنج‌شنبه هفته گذشته با رای اعتماد مجلس به عنوان وزیر کشور در دولت یازدهم فعالیت خود را آغاز کرد.

همچنین اخبارحاکی از آن است که کدخدایی قصد حضور در مسئولیت‌های دیگر شورای نگهبان را نیز ندارد و احتمالاً وی به زودی از سمت معاونت اجرایی این شورا نیز کناره‌گیری خواهد کرد.

براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس دیوان محاسبات کشور با پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه و رأی اکثریت نمایندگان در صحن علنی تعیین می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: