پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۷ مرداد ۹۲ | ۱۴:۵۵

سازوکار فاز دوم هدفمندی از زبان نوبخت

اجراي هدفمندی يارانه‌ها يک طرح نيست بلکه يک قانون است که از سوی دولت با جديت پيگيری و اجرا خواهد شد.


نوبخت

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور ادامه اجرای طرح هدفمندي يارانه‌ها را از دیگر برنامه ها ذکر و عنوان کرد: اجراي هدفمندي يارانه‌ها يک طرح نيست بلکه يک قانون است که از سوي دولت با جديت پيگيري و اجرا خواهد شد، همچنین براساس آخرين اظهار نظرهاي رئیس جمهور يارانه افراد طبق ماههاي گذشته به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود و قرار نيست از يارانه افراد کم شود.

وي افزود: در مرحله دوم يارانه‌ها چون منابع بيشتري در اختيار دولت قرار مي‌گيرد طبق ماده 7 قانون، ميان درآمدهاي خانوار و اعطاي يارانه بايد تناسب به وجود آيد. در مرحله دوم اجراي هدفمندي يارانه‌ها ميزان يارانه به دهک‌هاي پايين جامعه افزايش مي‌يابد.

به گفته نوبخت، هم‌اکنون 3 هزار طرح عمراني ناتمام در کشور وجود دارد که با اصلاح قانون بودجه سال 92 قرار است ميزان تخصيص بودجه به اين طرح‌ها اولويت‌بندي شود. اولويت تخصيص بودجه به طرح‌هاي ناتمام عمراني مطابق اتمام سال اين پروژه‌ها و مدت زمان به بهره برداری رسیدن آنها خواهد بود.

برنامه کاهش گام به گام تحریمها

وی در مورد برنامه دولت برای مقابله با تحريم‌ها گفت: براساس سه نوع برنامه شرايط بدبينانه محتمل و خوشبينانه به مقابله با تحريم‌ها و کاهش از ميان برداشتن آن خواهیم پرداخت. اميدواريم با اعمال يک ديپلماسي فعال و برقراري يک تعامل سازنده با ديگر کشورها در جهت حفظ منافع ملي‌ به مقابله با گسترش تحريم‌ها پرداخته و شرايط را به سمت کاهش و از ميان برداشتن ان فراهم کنيم.

معاون برنامه‌‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به نوسانات شوک آور نرخ ارز به اقتصاد ملي در چند ماه گذشته اشاره کرد و گفت: با همه توان با نوسانات نرخ ارز مقابله خواهد کرد تا ارزش پول ملي کاهش نيابد. براین اساس نرخ ارز را شناور مديريت شده حفظ خواهیم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تيم اقتصادي دولت یازدهم از يک هماهنگي و اتفاق نظر در رويه برخوردار است و تيم غير اقتصادي کابينه هم با تيم اقتصادي هماهنگ است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: