چهارشنبه 22 سپتامبر 10 | 12:45

وصیتنامه‌ی که اول مهر در مدارس قرائت می‌شود

وصيت نامه شهيده مريم فرهانيان به‌ همراه ميثاق نامه «دختران امروز با دختران دفاع مقدس» اول مهر در مدارس دخترانه كشور قرائت مي‌شود. گفتنی است، مریم فرهانیان نماد زن مجاهدایرانی است که در سال 1362 به شهادت رسید.


وصيت نامه شهيده مريم فرهانيان به‌ همراه ميثاق نامه «دختران امروز با دختران دفاع مقدس» اول مهر در مدارس دخترانه كشور قرائت مي‌شود.

متن کامل این وصیت نامه به شرح زیر است:

“ما همه امانت هستيم…
وصيتم را با نام خدا، اين بزرگ ترين بزرگ ترها، اين يگانه مطلق، اين فريادرس مستضعفان، اين درهم كوبنده كاخ ستمگران و يزيديان، اين منجي حق و عدالت، اين فرستاده قرآن، اين شنونده غم ها، اين مشكل گشاي دردها و …شروع مي كنم.

اول از هر چيز از انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني، به اندازه فهم خودم و وظايفي كه بر دوش داريم بگويم، انقلابي كه با دادن خون هزاران شهيد و هزاران معلول به اولين مرحله پيروزي خود رسيد.

انقلابي كه مردم در آن، اسلام را، اين كامل ترين دين را مبناي كار خود قرار دادند و از آن الهام گرفتند و وحدتي را كه به دست آورده بودند، با توجه به دين اسلام و رهبري قاطع امام آن را حفظ كردند. قدر اين رهبر را بدانيد و همواره پشت سر او باشيد.

از امام پيروي كنيد. به پيام ها و فرمان ها و دستورات اسلامي امام توجه كنيد و سعي كنيد كه از هر كلمه امام درس بگيريد. امام را تنها نگذاريد.

اين هواي نفسي را كه امام از آن صحبت و سعي مي كند كه آن را از وجود ما بزدايد، شما هم سعي كنيد كه در اين راه موفق شويد. سعي كنيد خود را بشناسيد كه اگر خود را بشناسيد خدا را شناخته ايد.

در هيچ كاري خدا را از ياد نبريد. همواره به ياد خدا باشيد و با هم به مهرباني رفتار كنيد. امام زمان را از ياد نبريد. همواره در فكر امام زمان باشيد.

همواره در راه اسلام باشيد و براي تحقق بخشيدن به آرمان اسلام بكوشيد و به قدرت الهي توجه داشته باشيد كه بالاتر و با عظمت تر از تمام قدرت هاست.

هيچ وقت قدرت خدا را از ياد نبريد و سعي كنيد كه هر چه بهتر تزكيه نفس كنيد. چيزي را كه امام اين قدر درباره اش تكيه مي كنند كه تزكيه نفس كنيد و در بين خطراتي كه ما را تهديد مي كنند، هيچ خطري بالاتر از اين نفس نيست كه گاه انسان را به انحراف مي كشاند و خود انسان متوجه نمي شود.

قرآن بخوانيد، زيرا قرآن تمام دستورات زندگي را به شما مي گويد. نهج البلاغه و صحيفه سجاديه هم همين طور.

مادر! اگر من سعادت شهادت را داشتم و شهيد شدم، اصلاً ناراحت نباش. ما همه امانت هستيم و همه ما از دنيا مي رويم، زيرا اين دنيا آزمايشگاهي است كه خداوند بندگان خود را در آن، مورد آزمايش قرار مي دهد.

اين ما هستيم كه بايد سعي كنيم و از اين امتحان كه بالاترين امتحان هاست سربلند بيرون بياييم و در قيامت پيش خدا سرافكنده نباشيم.
يادم هست كه در آخرين جلسه ، گفت و گويي كه با برادر شهيدم داشتم، درباره معاد برايم صحبت مي كرد و مي گفت،” در فكر آخرت باشيد.”

و بعد از اين جلسه بود كه مقام شهادت را به دست آورد.

از صميم قلب به او تبريك مي گويم و از خدا مي خواهم صداقتي همانند شهيدان به من عطا كند و سعادت اين را بدهد كه تنها و تنها در راه او قدم برداريم و براي رضاي او كار كنيم.

شهيد كسي است كه به آخرين مرحله ي كمال خود رسيده است و راهش را با آگاهي، ايمان و خلوص مي پيمايد و هميشه پيروز و جاويد است.

به ولايت فقيه ارج بنهيم و بدانيم كه الان امام خميني بر ما ولايت دارد و بدانيم تنها در اين صورت، در دنيا و آخرت موفق مي شويم كه با همديگر صميمي باشيم.

يار و رفيق همديگر باشيم و با دشمن مقابله كنيم.

چه دشمناني كه در درون ما هستند، چه دشمنان بيروني. من هم مانند برادر شهيدم (مهدي) هرچه يادم آمد نوشتم و اگر در گفتارم اشتباهي هست، به بزرگي خودتان ببخشيد.”
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
مريم فرهانيان

گفتنی است، مریم فرهانیان نماد زن مجاهدایرانی است که در 24 دی ماه سال 1342 در آبادان بدنیا آمد و از17 سالگی در بیمارستان امام خمینی آبادان امدادرسانی کرد و بعد از سه سال تلاش بی وقفه در سال 1362 به شهادت رسید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.