سه‌شنبه 20 آگوست 13 | 17:03

گرد و خاک، تهران و ۶ استان را فرا می‌گیرد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: گرد و خاک تهران و ۶ استان کشور را فرا می‌گیرد.


مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز سه‌شنبه، افزود: بررسی نقشه‌های پیش یابی نشان می‌دهد که طی روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه وزش باد شرقی در استانهای سمنان، قشم، مرکزی،‌ جنوب استان تهران و شمال استان اصفهان سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و وزش باد شمالی در شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی سبب گرد و خاک،‌کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود. شایان ذکر است که طی این مدت در استانهای گیلان و مازندران بارش باران و سپس کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در برخی مناطق سواحل دریای خزر و شهرهای شمالی آذربایجان شرقی و غربی ابرناکی، بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود که در این مدت دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین تا روز جمعه در شرق کشور به ویژه منطقه زابل و برخی مناطق جنوب غرب وزش باد و گرد و خاک رقیق رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز چهارشنبه کمی ابری در ارتفاعات افزایش ابر در پاره‌ای نقاط وزش باد و غبار محلی خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 23 و 34 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز پنجشنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری در ارتفاعات با افزایش ابر در پاره‌ای نقاط با وزش باد و غبار محلی پیش‌بینی می‌شود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 23 و 34 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: